Naga MarketsO godzinie 10:30 zostały opublikowane odczyty o produkcji przemysłowej w Wielkiej Bytanii oraz bilans handlowy, które wyniosły odpowiednio 0,4% wobec 0,3% poprzednio oraz -12,2B vs. -10.8B – poinformowało ONS.


Całkowita produkcja za ostatnie trzy miesiące do listopada 2017 w porównaniu do takiego samego okresu roku poprzedniego urosła o 3,3% przy czym najwięcej urosła produkcja w fabrykach aż o 3,9%. W ostatnim kwartale (do sierpnia) indeks produkcji wzrósł o 1,2%, tutaj największy wkład miały urządzenia transportowe.

W samym listopadzie wzrost produkcji był przyzwoity – 0,4% natomiast najwięcej wzrosła podaż energii aż o 3,9% w porównaniu do miesiąca poprzedniego głównie ze względu na to, że temperatura była wyższa niż średnia w październiku 2017 r., a niższa niż średnia w listopadzie 2017 r.

Reakcja funta

Po mieszanych danych dotyczących produkcji przemysłowej, funt traci na całej linii, koszyk szterlinga jest dziś najsłabszy. Para GBPUSD również porusza się w kierunku południowym, tą tendencję możemy zauważyć już od wczoraj, kiedy przełamany został poziom 1.3550, natomiast dziś była próba podciągnięcia w górę powyżej 1.3525 ta sztuka jednak się nie udała i mamy nowe minima sesyjne.

By wykorzystać analizę i zainwestować na GBPUSD
sprawdź ofertę 
Brokera HotForex

W szerszym ujęciu dziennym GBPUSD nie wygląda źle, obecnie korygowany jest mocny impuls wzrostowy z końcówki grudnia, korekta kształtuje się w formie zygzaka a-b-c. Wsparcie przebiega na 1.3480 i 1.3440.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułRPP raczej nie zaskoczy
Następny artykułAnaliza dla początkujących: AUDNZD w kierunku kluczowego wsparcia
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here