TMS


O godzinie 10:30 poznaliśmy dane na temat cen towarów i usług konsumenckich (CPI) w Wielkiej Brytanii publikowane przez Office for National Statistics. Wskaźnik w ostatnich 12 miesiącach wzrósł do 3% z poprzednich 2,9% miesiąc wcześniej.

Głównymi przyczynami wzrostu stopy były rosnące ceny żywności i towarów rekreacyjnych wraz z kosztami transportu. Wzrosty te zostały częściowo zrekompensowane spadkiem cen w sklepach odzieżowych i dyskontach.

Dla większości towarów i usług stopa wzrosła od początku roku i przebywa ona na wyższych poziomach niż w większości krajów Unii Europejskiej, także większa niż w dużych zachodnich gospodarkach.

Największy wzrost odnotowano w sektorze spożywczym i napojach bezalkoholowych do 0,3%, rok temu był to spadek -0,2% a także transport wzrost o 0,5% poprzednio 0,1%. Największy wpływ miały oczywiście ceny artykułów domowych i usług z tym związanych. Wszystkie z podsektorów odnotowały wzrost rok do roku.

Kurs GBP reaguje umocnieniem, para GBPUSD rośnie, odbija od poniedziałkowych minimów, gdzie znajduje się tygodniowy punkt zwrotny i kieruje się na szczyt w okolicy 1.3330. EURGBP kontynuuje spadki po istotnym załamaniu 12 października. 

xx
EURGBP H1


Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here