Naga Markets


Zgodnie z przedpołudniowym raportem IHS Markit, sektor budowlany Wielkiej Brytanii notował lepszy miesiąc niż poprzednio, co było spowodowane przede wszystkim polepszeniem warunków pogodowych.


52,5 dużo lepiej niż poprzednio

Analitycy zakładali, że kwietniowe PMI budowlane dla gospodarki brytyjskiej przyspieszy z 47,0 poprzednio do 50,5 – ostateczny rezultat okazał się jednak pozytywną niespodzianką. 52,5 co prawda otrzymuje się nad neutralnym pułapem 50,00 rozgraniczającym rozwój i regres branży, jednak jest to gorszy wynik niż w kwietniu ubiegłego roku.

Tim Moore będący jednym z autorów raportu dotyczącego PMI stwierdził:

“Odbicie w działalności budowlanej było nieuniknione po tym, jak opady śniegu spowodowały poważne problemy w marcu. Budowy domów postępują, a wzrost w kwietniu był najsilniejszy w ciągu ostatnich dwóch i pół roku. Jednak w innych obszarach budownictwa jak np. budynki komercyjne, sytuacja była mniej pozytywna.”

Reakcja rynku

Poprzednie dane z brytyjskiej gospodarki były rozczarowujące jednak dziś sektor budowlany pokazuje siłę i wychodzi z recesji, dlatego być może wczorajsze spadki na parze GBPUSD były nieco przesadzone. Popularny kabel po porannym przetestowaniu minimów pnie się do góry.

GBPUSD H1

By wykorzystać analizę i zainwestować na GBPUSD
sprawdź ofertę 
Brokera HotForex

Po danych widać chęć odreagowania, na razie notowania zatrzymały się przy poziomie 1.3650.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzemysłowy PMI w Niemczech i strefie euro poniżej poprzednich wartości
Następny artykułRaport poranny – Dolar do korekty – katalizatorem FED?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here