TMS


Zgodnie z przedpołudniowym raportem IHS Markit, sektor budowlany Wielkiej Brytanii notował lepszy miesiąc niż poprzednio, co było spowodowane przede wszystkim polepszeniem warunków pogodowych.


52,5 dużo lepiej niż poprzednio

Analitycy zakładali, że kwietniowe PMI budowlane dla gospodarki brytyjskiej przyspieszy z 47,0 poprzednio do 50,5 – ostateczny rezultat okazał się jednak pozytywną niespodzianką. 52,5 co prawda otrzymuje się nad neutralnym pułapem 50,00 rozgraniczającym rozwój i regres branży, jednak jest to gorszy wynik niż w kwietniu ubiegłego roku.

Tim Moore będący jednym z autorów raportu dotyczącego PMI stwierdził:

“Odbicie w działalności budowlanej było nieuniknione po tym, jak opady śniegu spowodowały poważne problemy w marcu. Budowy domów postępują, a wzrost w kwietniu był najsilniejszy w ciągu ostatnich dwóch i pół roku. Jednak w innych obszarach budownictwa jak np. budynki komercyjne, sytuacja była mniej pozytywna.”

Reakcja rynku

Poprzednie dane z brytyjskiej gospodarki były rozczarowujące jednak dziś sektor budowlany pokazuje siłę i wychodzi z recesji, dlatego być może wczorajsze spadki na parze GBPUSD były nieco przesadzone. Popularny kabel po porannym przetestowaniu minimów pnie się do góry.

GBPUSD H1

By wykorzystać analizę i zainwestować na GBPUSD
sprawdź ofertę 
Brokera HotForex

Po danych widać chęć odreagowania, na razie notowania zatrzymały się przy poziomie 1.3650.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here