Naga MarketsO godzinie 10:30 na rynki trafiły dane z Urzędu Statystycznego Wielkiej Brytanii dotyczące produkcji przemysłowej oraz bilansu handlowego. Pierwszy wskaźnik w ujęciu miesięcznym wzrósł o 0,3%, natomiast jeśli chodzi o bilans handlowy, to tu widoczny jest deficyt.

Zgodnie z prognozą, produkcja dóbr w fabrykach wzrosła o 0,3%, natomiast poprzedni odczyt został zrewidowany w dół, do 0,2% (z 0,4%). Z kolei te same dane w ujęciu rocznym wskazują na wzrost o 1,4%, co można uznać za dobry wynik przy prognozie na poziomie jedynie 0,2%.

W handlu światowym więcej dóbr zostało importowanych do Wielkiej Brytanii niż z niej eksportowanych na co wskazuje ujemny bilans handlowy za grudzień na poziomie 13,57 mld GBP. Bilans handlowy z krajami spoza UE również był ujemny (-5,18 mld GBP).  Dane były gorsze od prognozowanych, a także poprzednie odczyty zostały negatywnie zrewidowane.

Kabel walczy ze wsparciem

Opisane wyżej dane z Wielkiej Brytanii osłabiają funta szterlinga, który rysuje na wykresie 4-godzinnym GBPUSD niedźwiedziego pin bara. Notowania od wtorku testują strefę wsparcia w okolicach 1.3930.

Dopiero przełamanie tej strefy, a także minimów z obecnego tygodnia może uwolnić napływ ofert sprzedażowych i otworzyć drogę do kolejnego obszaru obrony przy 1.3600.

Analizowany instrument posiada w swej ofercie broker XM, który zapewnia spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here