Naga MarketsUK: Bezrobocie wzrosło do 5%. Kurs funta traci do dolaraPunktualnie o godzinie 8:00 brytyjski ONS opublikował dane z rynku pracy, dotyczące m.in. stopy bezrobocia. Pandemia koronawirusa dalej odciska swe piętno na zatrudnieniu w UK, ponieważ bezrobocie osiągnęło najwyższym poziom od 2015 r. Kurs funta traci prawie 0,5 proc. w stosunku do dolara amerykańskiego.

  • Stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii wzrosła do 5 proc. (3M)
  • Bez pracy pozostawało 1,72 mln osób
  • Kurs funta traci po danych z brytyjskiego rynku pracy

Bezrobocie w UK najwyższe od 2015 roku

Stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii wzrosła do 5 proc. w okresie 3-miesięcznym do listopada 2020 r. Poprzedni odczyt wskaźnika bezrobocia plasował się na poziomie 4,9 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Szacuje się, że 1,72 miliona osób było bezrobotnych – podał Brytyjski Urząd Statystyczny.
Liczba ta jest o 418 tys. wyższa niż w analogicznym okresie poprzedniego roku i o 202 tys. wyższa niż w poprzednich trzech miesiącach.

Bezrobocie osiągnęło najwyższy poziom od 3-miesięcznego okresu między lipcem a wrześniem 2015 r., podał ONS. Był to również największy bezrobocia w ujęciu rocznym od grudnia 2009 r., kiedy to UK zmagała się ze skutkami światowego kryzysu finansowego.

– Ten kryzys trwa dłużej, niż ktokolwiek z nas się spodziewał – a każda utrata pracy w jego wyniku jest tragedią – powiedział kanclerz Rishi Sunak.

– Nasz plan dla zatrudnienia obejmuje dotacje i pożyczki, dzięki którym firmy mogą zatrzymać pracowników, program urlopowy, który pomaga chronić miejsca pracy oraz programy takie jak Kickstart, a także rekordowe inwestycje w umiejętności, aby ludzie mogli znaleźć pierwszą, następną lub nową pracę, jeśli będzie to potrzebne – dodał Sunak.

Kurs funta traci po danych z rynku pracy

Notowania funta szterlinga osuwają się o poranku po wczorajszej sesji, na której widoczne było niezdecydowanie uczestników rynku. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, para walutowa GBP/USD testowała dynamiczne wsparcie w postaci 20-dniowej średniej kroczącej.

fpmarkets

Pokonanie wspomnianego wyżej wsparcia otwierałoby drogę do horyzontalnego obszaru w okolicach 1,3450. Jeśli natomiast trend będzie kontynuowany, to po wybiciu ostatnich maksimów byki mogą trafić na opór w okolicach 1,38 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here