Naga Markets


Dane z brytyjskiego ONS (Office for National Statistics) wskazują, iż w ujęciu miesięcznym stopa bezrobocia utrzymała się na dotychczasowym poziomie 4,3%. Z kolei w ujęciu rocznym widoczny jest jej spadek z 4,8%.

Najnowsze szacunki pokazują, że średnie tygodniowe zarobki dla pracowników w Wielkiej Brytanii, w ujęciu nominalnym (to znaczy nie skorygowane o inflację cenową) wzrosły o 2,5% (z uwzględnieniem premii) i o 2,4% bez premii w porównaniu z rokiem poprzednim.

Z danych za grudzień wynika natomiast, że wniosek o zasiłek dla bezrobotnych złożyło 8,6 tysiąca osób, co znacznie przewyższa prognozy na poziomie 5,4 tys. Dodatkowo po rewizji podwoiła się liczba wniosków z poprzedniego odczytu (12,2 tys wobec 5,9 tys. poprzednio).

Co na to funt szterling?

Funt w relacji do dolara umacnia się od początku obecnego tygodnia, kiedy to przełamany został lokalny obszar oporu w obrębie 1.3950. Jak na razie nie widać żadnych oznak wyczerpania wśród kupujących GBPUSD, co może skłaniać do poszukiwania krótkoterminowych okazji zakupowych.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COM

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here