Naga MarketsKurs funta (GBPJPY) w dół. Aktywność sektora usług UK w rekordowym dołkuO godzinie 10:30, Markit Economics opublikował dane dotyczące aktywności biznesowej (PMI) w sektorze usługowym Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że aktywność usługowa w kwietniu br. była wyższa od prognoz, jednakże osunęła się do najniższych poziomów w historii. Kurs funta (GBPJPY) traci po tej publikacji i dociera do kluczowego obszaru wsparcia.

  • Rekordowe spadki aktywności, nowych miejsc pracy i zatrudnienia
  • Koszty nakładów spadają po raz pierwszy od rozpoczęcia badania w 1996 r.
  • Oczekiwania biznesowe w UK wzrosły tylko nieznacznie od marca

Usługowy PMI w UK jeszcze nigdy nie był tak nisko

Kwietniowe dane wskazały na zmniejszenie aktywności sektora usług w Wielkiej Brytanii na niespotykaną dotąd skalę (usługowy PMI najniżej od początku badania w lipcu 1996 r.). Spadek odzwierciedla nadzwyczajne środki ochrony zdrowia publicznego jakie zastosowano celu powstrzymania pandemii COVID-19.

Wskaźnik PMI dla usług uplasował się w kwietniu na poziomie 13,4, gwałtownie spadając z 34,5 w marcu. Wcześniejszy odczyt „wstępny” w kwietniu wynosił 12,3 i taka też była prognoza przed dzisiejszą, finalną publikacją. Nie licząc dwóch ostatnich miesięcy, najniższy PMI dla usług wyniósł 40,1 w listopadzie 2008 r.

Kurs funta (GBPJPY) na poziomach z maja

Notowania pary walutowej GBPJPY od ponad miesiąca pozostają uwięzione w konsolidacji widocznej na poniższym wykresie 4-godzinnym. Na koniec kwietnia bykom udało się dotrzeć do górnej strefy tego zakresu przy 135,40, jednakże następnie kontrolę na rynku przejęli sprzedający.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
Wykres 4-godzinny pary walutowej GBPJPY - 5 maja 2020 r.
Wykres 4-godzinny pary walutowej GBPJPY – 5 maja 2020 r.

Notowania funta do jena w ramach spadków osunęły się w tym tygodniu z powrotem do strefy wsparcia w okolicach 132,00 – 132,63, która jest właśnie testowana. Słabe wyniki PMI w UK dają teraz szansę na głębszą penetrację obszaru wsparcia.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here