Naga MarketsO godzinie 14:30 poznaliśmy dane dotyczące bilansu handlowego Stanów Zjednoczonych i Kanady. W obu krajach widoczny jest deficyt, a więcej informacji dotyczących danych liczbowych znajdziesz poniżej.

Najpierw dane ze Stanów Zjednoczonych w ujęciu miesięcznym. Tam różnica między importem a eksportem w grudniu wyniosła -53,1 mld USD, a więc o miliard więcej niż prognozowano.

Deficyt jest zatem wyższy o 2,7 mld USD niż w listopadzie, gdzie po rewizji wyniósł on 50,4 mld USD. Warto dodać, że grudniowy deficyt handlowy jest na poziomie najwyższym od października 2008-go roku.

Z kolei w Kanadzie deficyt bilansu handlowego wyniósł 3,2 mld CAD w grudniu 2017 r.. Był on zatem wyższy o 500 milionów niż w listopadzie, a dodatkowo zawiedzione zostały oczekiwania rynkowe wskazujące na deficyt w wysokości jedynie 2,2 mld CAD.

Sytuacja na USDCAD

Notowania pary walutowej USDCAD po dwóch dniach silnych wzrostów dotarły do obszaru oporu w okolicach 1.2555. Jeśli dojdzie do odbicia, najbliższe lokalne wsparcie znajdziemy w okolicach 1.2407, gdzie dodatkowo znajduje się 50% zniesienie ostatniego impulsu wzrostowego.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKorea Północna odpowiedzialna za kradzież $530 mln z Coincheck?
Następny artykułDanske Bank: Funt pod presją
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here