Naga MarketsKurs funta tuż pod 1,32 USD. Bailey (BoE) ma w aresnale ujemne stopy, ale ich nie wykorzystaBank Anglii (BoE) zdecydował pozostawić stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Program skupu aktywów (QE) również nie doczekał się ingerencji banku centralnego. Jednakże, na konferencji prasowej gubernator Banku Anglii odniósł się do kwestii ujemnych stóp procentowych, które tak bardzo interesują rynki. Ujemne stopy znajdują się w zestawie narzędzi BoE, ale bank nie zamierza ich wprowadzać, powiedział Bailey. Kurs funta (GBP/USD) zyskuje ponad 0,4 proc. i może niebawem przetestować poziom 1,32.

  • Na razie BoE nie zamierza wprowadzać ujemnych stóp procentowych
  • Dalsze bodźce będą zależeć od pojawiających się zagrożeń
  • Brak porozumienia ws. Brexitu mniejszym problemem niż koronawirus

Bailey (BoE): Nie zamierzamy wprowadzać ujemnych stóp, ale są one w naszym zestawie narzędzi

Według oświadczenia z brytyjskiego banku centralnego, nie ma obecnie powodu do natychmiastowego powodu obniżenia stóp procentowych poniżej zera. Bank Anglii ostrzega przy tym, że gospodarka będzie potrzebować więcej czasu na wyjście z kryzysu wywołanego pandemią COVID-19, niż wcześniej prognozował.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

Bezrobocie w Wielkiej Brytanii prawdopodobnie niemal podwoi się (7,5 proc.) do końca tego roku, sugeruje BoE. Jednak według prognoz, stopa bezrobocia do końca 2022 r. ma spaść do 4,5 proc.

Andre Bailey, gubernator Banku Anglii użył w swojej wypowiedzi zapożyczenia z rugby mówiąc, że “jest jeszcze kilka bardzo trudnych jardów do przebycia”.
– I szczerze mówiąc, jesteśmy gotowi do działania, gdyby to było potrzebne – dodał Bailey.

Na temat ujemnych stóp procentowych, już stosowanych przez Europejski Bank Centralny i Bank Japonii, Bailey powiedział:
– Są one częścią naszego zestawu narzędzi… Ale w tej chwili nie planujemy ich wprowadzać.

Gubernator BoE mówił także, że dalsze bodźce zależeć będą od pojawiających się zagrożeń. Szybsze dane ekonomiczne dają tylko częściowy obraz gospodarki. Uważa on, że niepowodzenie ws. osiągnięcia porozumienia (Brexit) stanowi część ryzyka, ale to koronawirus jest obecnie największym problemem.

Kurs funta (GBP/USD) na poziomach z marca

Funt szterling zyskuje dziś około 0,4 proc. w stosunku do dolara. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, para walutowa GBP/USD wzniosła się ponad lipcowy szczyt i zanegowała niedźwiedzią formację pin bar pokazując przy tym, kto obecnie kontroluje rynek.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Kurs funta (GBP/USD) – wykres dzienny

Kabel jest już coraz bliżej poziomu 1,32 USD, który tylko na przestrzeni tego roku kilkukrotnie powstrzymywał byki przed dalszą ekspansją. Jego ostatni test w marcu zaowocował spadkiem w okolice 1,1410.

Kontynuacja trendu po wybiciu kluczowego oporu może kierować notowania GBP/USD do strefy przy 1,3330 . Obszar ten sprawdzał się zarówno w roli wsparcia jak i oporu wielokrotnie od 2016 roku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here