Naga MarketsCena ropy poniżej 0. Kurs złota do euro najdroższy w historii. UE ma problemyZapraszamy na kolejny odcinek, w którym zarządzający Solution One zwraca uwagę na to, co ostatnio wydarzyło się na rynku ropy i dlaczego (ujemne ceny na wygasaniu serii kontraktów majowych). Analizuje również stosunek ceny złota do dolara i euro (nowy rekord na złocie w stosunku do euro) , a także spogląda na amerykańskie indeksy SP500, NASDAQ i Netflix oraz na polskie spółki KGHM i Alior, które ponownie znalazły się w rejestrze krótkiej sprzedaży. Tomasz Piwoński w programie pokazuje również bardzo ciekawy wskaźnik, który pomaga prognozować długoterminowe tendencje na rynkach.

  • Ropa spada na terytorium ujemne
  • XAUEUR na historycznych maksimach
  • Ryzykowna sytuacja w UE

Kraje południa Europy pogrążą gospodarkę i jednolitość strefy euro?

Tąpnięcie na notowaniach ropy naftowej w miniony poniedziałek. Kontrakty majowe wygasały na poziomie wartości ujemnych! W ocenie eksperta miało to związek z totalnym brakiem miejsca na przechowywanie surowca przy jednoczesnym braku popytu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rynki prognozują, że popyt wróci, ale póki co go nie ma. Zostaje więc składowanie ropy, a miejsca na jej magazynowanie brak. Nikt nie chciał kupować długich pozycji, więc cena spadła do zera i nadal przy takiej stawce nikt nie chciał jej odebrać. To spowodowało spadek do wartości ujemnych – powiedział prowadzący program.

Ciekawostką w minionym tygodniu był wzrost cen złota w stosunku do euro do najwyższych wartości w historii notowań. Ma to związek ze wzrostem bazy monetarnej w strefie euro oraz z tendencją spadkową na parze EURUSD.

W zależności od tego czy USA czy UE dodrukuje więcej będzie determinowało długoterminowy trend dla rynków. Zagrożenie jest dużo większe dla Europy, dużo trudniej jest im się dogadać. Duże ogniska zapalne występują w krajach południa tj. Włochy, Hiszpania czy Grecja. Te kraje mogą odwrócić politykę Unii Europejskiej – dodał.

Srebro tak jak złoto ma funkcję tezauryzacji. Jeśli inwestorzy oczekują inflacji to srebro jest „przechowywaczem” wartości, ale z drugiej strony jest szeroko używane w przemyśle. W związku z tym jest czymś pomiędzy indeksem skorelowanym z koniunkturą przemysłową, a złotem, który jest typowym miejscem przechowywania wartości w czasie – wskazał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here