Naga MarketsCena Bitcoina konsoliduje od kilku dni powyżej 13 tys. dolarów. Jest to swego rodzaju odreagowanie po tym, jak w trakcie środowego handlu notowania najstarszej z walut wirtualnych osunęły się o niemal 1 tys. USD. Za tak znaczną deprecjację odpowiedziana mogła być nagła aprecjacja amerykańskiej waluty. Nie od dziś wiadomo bowiem, że BTC i USD są ze sobą ujemnie skorelowane. Czy zatem w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się dalszych spadków BTC? A może wręcz przeciwnie?

  • Bitcoin spadł przez nagły wzrost dolara amerykańskiego
  • Słabość dolara może przyczynić się do ponownych wzrostów BTC

Dolar amerykański działa jak “paliwo rakietowe dla BTC”

Jeden z analityków zauważa, że utrzymująca się odwrotna korelacja Bitcona z wartością dolara amerykańskiego jest pozytywna dla tej pierwszej, gdyż indeks dolara amerykańskiego (DXY) śledzący siłę dolara amerykańskiego ważoną wymianą handlową w relacji do walut światowych wskazuje na potencjał dalszej deprecjacji USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Okazuje się więc, że mimo, iż to właśnie ujemna korelacja BTC z USD przyczyniła się do niedawnej, dynamicznej wyprzedaży na notowaniach tego pierwszego, to teraz może ona wesprzeć wzrost ceny najstarszej z walut wirtualnych. Zdaniem jednego z analityków może to działać jak “paliwo rakietowe dla Bitcoina”.

Dzieląc się swoimi przemyśleniami na temat tego, gdzie notowania DXY mogą podążać w najbliższym czasie, wskazał on na strukturę techniczną przemawiającą za dalszą deprecjacją dolara amerykańskiego.

– Myślę, że DXY jest nadal makroekonomicznie niedźwiedzi, a każdy, kto mówi inaczej, potyka się o kulki. Moim zdaniem idziemy bokiem i konsolidujemy się przed wybiciem poniżej 91 i zrobieniem nowych dołków. Ogólnie rzecz biorąc, jest to dobre dla btc, jednak będziemy mieć spadki po drodze – wskazał.

Bitcoin wciąż w trendzie wzrostowym

Spoglądając na notowania Bitcoina zauważymy, że mimo niezwykle dynamicznych, środowych spadków, jego cena w dalszym ciagu utrzymuje się powyżej linii tendencji wzrostowej. Oznacza to, że przynajmniej z technicznego punktu widzenia, rynek w dalszym ciagu znajduje się w trendzie wzrostowym.

Biorąc jednak pod uwagę istnienie lokalnych poziomów oporu, nie można wykluczyć pojawienia się ponownych spadków w najbliższym czasie. Gdyby tak się stało, rynek po raz kolejny mógłby przetestować w/w linię tendencji wzrostowej.

Autor poleca również:

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDB Energy: Współpraca z Susi Partners może zostać przedłużona
Następny artykułNotowania pszenicy na poziomie 6 USD za buszel
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here