Naga Markets

Tożsamość założyciela jednego z największych meme coinów – Shiba Inu – od początku uruchomienia projektu pozostawała nieznana. Teraz jeden z cieszących się największą popularnością kryptowalutowych influencerów – Ben Armstrong – znany pod pseudonimem ”BitBoy”, twierdzi, że odkrył kto stoi za SHIB.

Tożsamość Ryoshi’ego ujawniona

Osoba stojąca za tokenem Shiba Inu od początku skrywała swoją prawdziwą tożsamość pod pseudonimem ”Ryoshi”. Jest to analogiczna sytuacja, jak w przypadku twórcy Bitcoina, który do dziś pozostaje znany jako Satoshi Nakamoto. W obu przypadkach oczywiście powstawało wiele spekulacji i teorii na temat tego, kim tak naprawdę są wyżej wymienione postacie.







W przypadku Ryoshi’ego pojawiły się nawet doniesienia sugerujące, że może być nim założyciel upadłej giełdy FTX, czyli Sam Bankman-Fried. Na początku marca jeden z pracowników Coinbase – Conor Grogan – twierdził, że udało mu się znaleźć dowody na to, że SBF jest twórcą Shiba Inu.

BitBoy przedstawia dowody

Teraz natomiast pewien youtuber – Ben ”Bitboy” Armstrong – który cieszy się ogromną popularnością w Internecie, opublikował 20-minutowe nagranie, w którym ujawnia prawdziwą tożsamość Ryoshi’ego i wcale nie jest to były CEO FTX. W opublikowanym nagraniu BitBoy nawiązuje do teorii łączącej Bankmana-Frieda z twórcą SHIB. Mówi on jednak, że powiązanie SBFa z całą sprawą stanowiło jedynie klucz do odkrycia kim tak naprawdę jest Ryoshi.

Bowiem chodzi o to, że konto na platformie NFT – OpenSea – które należało do SBFa, było powiązane z kontem Ryoshi’ego. BitBoy zwrócił uwagę, że pierwotnie projekt Shiba Inu nie posiadał konkretnej, zorganizowanej struktury i można doszukiwać się jego początków w Karma DAO. Jest to zdecentralizowana organizacja, za którą stał m.in. Bankman-Fried oraz jego wspólnik z FTX, Ryan Salame. Za to głównym twórcą Karma DAO jest Andres Lee.

I na początku nagrania Armstrong przedstawia nam screena usuniętego już Tweeta autorstwa Lee, w którym przyznaje się on do tego, że zna się z twórcą SHIB. Co więcej, youtuber dzieli się innym tweetem, który informuje nas o tym, że ten projekt wystartował latem 2020 roku w grupie Karma DAO. Youtuber wskazuje bezpośrednio, że ojcem Shiba Inu jest Neyma Jahan, który jest jedną z osób stojących również za Karma DAO.

Capital.com

AVA Trade

Ponadto, wskazuje również na dziwną zbieżność miejsca i czasu, bowiem projekt Serum (SRM) również stawiał swoje pierwsze kroki w dniu 28 lipca 2020 roku we wspomnianej organizacji. Tego dnia SBF przedstawił zgromadzonym użytkownikom prezentację dot. tego tokena. Według BitBoya jest to kolejny argument świadczący o tym, że twórca SHIB na pewno musiał wywodzić się z tego kręgu.

Dodatkowo, twierdzi również, że otrzymał od innego youtubera dowody potwierdzające to, że Neyma Jahan jest Ryoshim. Bowiem ten miał skontaktować się nim z prośbą o usunięcie wszystkich materiałów video dotyczących projektu Unication. Chodzi o firmę, która buduje sieć warstwy 2 dla ekosystemu Shiba Inu, czyli Shibarium.

Kolejnym argumentem jest twierdzenie, że Jahan był bezpośrednio zaangażowany w przeprowadzenie słynnej darowizny tokenów SHIB dla współzałożyciela Ethereum, Vitalika Buterina.

Armstong zaprezentował również screena, na którym można dostrzec, że jeden z członków Karma DAO posługujący podpisany jako ”community organizer (fund)” prosi o wysłanie informacji prasowej dotyczącej Buterina.

Źródło: YouTube @BitBoyCryptoChannel

Pozostałe screeny udostępnione przez BitBoya pokazują również główną rolę tego użytkownika w przeprowadzeniu transakcji dla Buterina. Armstrong twierdzi, że jest to wystarczający dowód świadczący o tym, że Jahan jest założycielem Shiba Inu.

Neyma Jahan odpowiada 

W całej sprawie głos zabrał główny zainteresowany. Jahan opublikował wpis na Twitterze, w którym stanowczo zaprzecza argumentacji Armstronga.

Cześć, skoro dziennikarz YouTube’a postanowił wziąć anegdotyczne informacje z internetu i zrobić to jeszcze raz, pozwólcie, że ja też to zrobię – napisał Jahan.

Przyznał, że faktycznie jest on założycielem Unication, aczkolwiek od jakiegoś czasu nie przewodzi już tej firmie. W odniesieniu do słów Armstronga zaznaczył, że wciąż jednak wspiera projekt.

W 2021 roku pojawiły się niezbadane artykuły na mój temat mówiące, że jestem założycielem/wielkim wielorybem słynnej monety. Są one nieprawdziwe i większość z nich została usunięta. Również niedawno pojawiły się niezbadane plotki, że pracuję/pracowałem z SBFem. To również nieprawda, byłem w tym samym pokoju co SBF dokładnie dwa razy i raz się z nim przywitałem. Zero powiązań w biznesie lub w inny sposób – wyjaśnia.

Autor poleca również:



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>









Poprzedni artykułSam Bankman-Fried prosi o pieniądze na pokrycie kosztów prawnych
Następny artykułZłoto kontynuuje wzrosty! Tylko w tym tygodniu podrożało 5%
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.