Naga MarketsBroker detaliczny Lionsman Capital Markets regulowany przez cypryjską komisję nadzoru (licencja CIF o numerze 175/12) postanowił podpisać ugodę z lokalnym regulatorem rynkowym w wysokości 90 tysięcy funtów. CySEC posiadał bowiem podejrzenie, że autoryzowane przedsiębiorstwo dopuściło się naruszenia zapisów umowy licencyjnej.


Jakie oskarżenia postawiono przed operatorem rynku FX/CFD i opcji binarnych?

Marka Lionsman Capital Markets jest właścicielem dwóch marek brokerskich – NESSfx związanej z rynkiem Forex oraz CFD oraz OptionWeb – oferującej inwestorom detalicznym trading na opcjach binarnych. Z jakiego powodu jednak firma zdecydowała się pójść na ugodę z CySEC i zapłacić 90 tysięcy euro?

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, cypryjska komisja nadzoru posiadała podejrzenia co do naruszenia zapisów dwóch artykułów Investment Services and Activities and Regulated Markets Law – legislacji obowiązującej wszystkich posiadaczy licencji CIF:

  • Artykuł 28(1) – „CIF musi w każdym momencie realizować warunki i zobowiązania, na mocy których wydana została licencja”
  • Artykuł 36(1), podpunkty a, b oraz d – informacje marketingowe prezentowane klientom nie mogą wprowadzać w błąd, regulowany podmiot musi upubliczniać dane dotyczące licencji, oferowanych instrumentów finansowych. Podpunkt d informuje natomiast, że w przypadku świadczenia usług dodatkowych broker musi uzyskać od klienta dane dotyczące jego wiedzy i doświadczenia w zakresie inwestowania

CySEC: 400 tysięcy EUR kary i zawieszenia dla dyrektorów CommexFX

Można więc się domyślać, że marki obsługiwane przez Lionsman Capital Markets stosowały niepokrywające się z regulaminem CySEC strategie marketingowe lub nie prezentowały wszystkich informacji dotyczących swojej oferty oraz ryzyka na łamach stron internetowych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here