Naga MarketsPo godzinie 11:00 Eurostat prezentował wyniki inflacji konsumenckiej (CPI) dla strefy euro. Roczna inflacja strefy euro w czerwcu 2018 r. plasowała się na poziomie 2,0%, co okazało się rezultatem zgodnym z prognozami i wyższym od poprzedniego odczytu.


Jak wynika z raportu Eurostatu, roczna stopa inflacji w strefie euro wyniosła w czerwcu 2018 r. 2,0%, wobec identycznego 1,9% w maju. W całej UE inflacja w ujęciu rocznym również plasowała się na poziomie 2%.

Najniższe stawki roczne odnotowano na Irlandii (0,7 %), Grecji (1,0 %) i Danii (1,1 %). Najwyższy wzrost inflacji miał natomiast miejsce w Rumunii (4,,7 %), Estonii (3,9 %) oraz na Węgrzech (3,2%).

Źródło: Eurostat

W czerwcu 2018 r. największy wkład w roczną stopę inflacji w strefie euro miała energia (+0,76 punktu procentowego), a następnie usługi (+0,57 punktu procentowego),  żywność, alkohol i tytoń (0,53 punktu procentowego) i dobra przemysłowe nieenergetyczne (+0,10 punktu procentowego).

Pełne rezultaty zaprezentowano poniżej:

Czy wiesz że…
Consumer Price Index (CPI, wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych) – mierzy zmianę poziomu cenowego określonego rynkowego koszyka dóbr konsumenckich oraz usług nabywanych przez gospodarstwa domowe. CPI to statystyczna projekcja stworzona przy użyciu cen pochodzących z grupy próbek reprezentacyjnych, zbieranych periodycznie. Pełny opis wskaźnika dostępny w słowniku makro portalu Comparic.pl.

EURUSD testuje minima z ubiegłego tygodnia

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że odbijają one obecnie od minimów z ubiegłego tygodnia blisko 1.1612. Dane inflacyjne nie zdołały natomiast wywołać znacznej zmienności. Najbliżsyz opór intraday widoczny jest na 1.1650.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 18.07.2018
Następny artykułAUD/USD, czyli testowanie ważnego poziomu S/R
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here