Naga MarketsPrzedstawiciele UE zaprzeczyli doniesieniom dziennika The Times, jakoby mieli pójść na ustępstwa w temacie Brexitu zgadzając się na to, aby irlandzki backstop nie był bezterminowy. To doprowadziło do wymazania dzisiejszego odbicia na funcie.

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD

Z kolei Bloomberg podał powołując się na chińskie źródła, że Chiny są zdeterminowane zawrzeć tymczasowe porozumienie handlowe z USA niezależnie od ostatnich sygnałów płynących z amerykańskiej administracji, aby uniknąć dalszego podnoszenia stawek celnych. Tymczasem Financial Times podał, że strona chińska podobno zaoferowała zwiększenie o dodatkowe 10 mld USD skali zakupów amerykańskich produktów rolnych. Te informacje powodują, że rynek nabiera przekonania, że Chińczykom może jednak zależeć na szukaniu porozumienia z Trumpem – o tym, że to postawa Pekinu jest kluczowa, pisałem w głównym raporcie przed południem. Na reakcję rynków nie trzeba było długo czekać. Apetyt na ryzyko wypchnął notowania FUS500 do 2934 pkt., co przełożyło się na szybki wzrost USDJPY do 107,39.

Wykres dzienny FUS500
Wykres dzienny FUS500

Po pierwszej emocjonalnej reakcji przyszedł czas na dogłębniejszą analizę. Negocjacje rozpoczynają się jutro i pierwsze godziny mogą powiedzieć wiele, chociażby to, czy Chińczycy nastawili się na dwudniowe, czy też jednodniowe rozmowy (jak jeszcze wczoraj wieczorem spekulowano). Stąd i jedna i druga strona rynku zdaje się upatrywać w ostatnich wahaniach (np. FUS500) okazji dla siebie….  

Wykres dzienny USDJPY
Wykres dzienny USDJPY


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here