Naga MarketsUE wznawia rozmowy z UE, jednak nowa umowa jest nadal niepewnaWielka Brytania i Unia Europejska nadal prowadzi rozmowy w sprawie nowej umowy handlowej, a po chwilowym kryzysie w związku z wycofaniem się UK, wróciły one na normalne tory. Szef europejskiej delegatury, Michel Barnier, od kilku dni przebywa wraz ze swoją świtą w Londynie, a we wtorek negocjacje zostały oficjalnie wznowione.

  • UK i UE pozostało już niewiele ponad 2 miesiące na zatwierdzenie nowej umowy dotyczącej wymiany handlowej
  • W przypadku nieuzyskania porozumienia, realizowany będzie scenariusz “no deal”
  • Kurs funta zmagał się ze wsparciem na 1,3000 dol.

Brexit: negocjacje wznowione w Londynie

Wielka Brytania oficjalnie opuściła Unię Europejską w styczniu, jednak warunki postanowienia pobrexitowego podpisanego na początku roku zakładają okres przejściowy, w którym UK nadal traktowana jest na warunkach podobnych do członka Wspólnoty. Okres ten wygaśnie wraz z nadejściem nowego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Stawką negocjacji jest uzyskanie porozumienia w sprawie handlu między grupami krajów opiewającego na łączną sumę niemal 3 bilionów euro rocznie.

– Jest bardzo mało czasu, aby załatać kluczowe różnice między stanowiskami Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii w kwestiach spornych dotyczących umowy po okresie przejściowym – stwierdził rzecznik prasowy premiera w Borisa Johnsona w poniedziałek.

Jest też sporo pracy do wykonania, jeśli mamy załatać dziury między naszymi stanowiskami w najtrudniejszych miejscach, a czasu jest bardzo mało – dodał rzecznik premiera.

Zobacz również: Kanye West stwierdził, że Bitcoin i kryptowaluty wyzwolą ludzkość

Kurs funta (GBP/USD) w kierunku 1,3000 dol.?

Kurs funta względem dolara amerykańskiego już czwartą sesję z rzędu grawituje w kierunku wsparcia na 1,3000 dol. We wtorek rano kurs odbił jednak od tego kluczowego poziomu i zyskuje 0,14% do 1,30408 dol.

UE wznawia rozmowy z UK, jednak nowa umowa jest nadal niepewna
Notowania pary GBP/USD. Źródło: tradingview.com

Z perspektywy technicznej, dodatkową pomocą dla kursu brytyjskiej waluty może być krótkoterminowy trend wzrostowy, który jeszcze niedawno utworzył formację chorągiewki. Zdecydowane wybicie z niej nastąpiło przed tygodniem w środę.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here