Naga MarketsKurs euro pod kontrolą niedźwiedzi. UE wdroży plan pomocy warty 750 mld euro? Wczoraj w Berlinie, kanclerz Niemiec Angela Merkel mówiła o tym, że Unia Europejska powinna odgrywać większą rolę w sprawach globalnych. Dotyczyło to przede wszystkim reakcji UE na kryzys spowodowany przez pandemię koronawirusa. Plan zakłada wprowadzenie wartego 750 mld euro programu pomocowego dla poszkodowanych gospodarek państw członkowskich. Dziś unijni liderzy będą negocjować ten program. Niemcy i Francja liczą na jego wdrożenie.

  • Program warty 750 miliardów euro miałby wspomóc gospodarki w ożywieniu
  • Niemcy i Francja liczą na sfinalizowanie umowy w lipcu
  • Kurs euro pokonał ważne wsparcie i może dalej spadać

Liderzy krajów UE omówią plan pomocy

Europejscy przywódcy rozpoczną dziś negocjacje w sprawie proponowanego programu wartego 750 miliardów euro (w tym 500 mld euro dotacji), który ma wspomóc gospodarki w ożywieniu. Niemcy i Francja będą dążyć do sfinalizowania umowy w przyszłym miesiącu.

Stawką jest radykalny plan Unii Europejskiej, który ma na celu sfinansowanie ożywienia gospodarczego i zaradzenie rozbieżnościom na rynku wewnętrznym regionu, które wzrosły w wyniku różnych reakcji krajów na wybuch epidemii. Program wymaga wsparcia kapitału każdego z państw członkowskich i ma być finansowany przez wspólną emisję długu, co stanowi znaczący krok w kierunku ściślejszej integracji gospodarczej.

Jednak nie wszystkim krajom jest to na rękę. Mowa to choćby Holandii czy Austrii, krajach obawiających się, że ich podatnicy będą partycypowali w wydatkach krajów, które nie radziły sobie najlepiej na długo przed wybuchem pandemii. Jeśli unijne kraje dojdą dziś do porozumienia odnośnie tego, że proponowany plan stanowi przynajmniej dobrą podstawę do dalszych negocjacji, jego zwolennicy, w tym Angela Merkel będą mogli odtrąbić swoje zwycięstwo.

Kurs euro pod kontrolą sprzedających

Tymczasem, kurs euro do dolara pokonał ważne wsparcie krótkoterminowe w okolicach 1,1230. Jak widać na wykresie 4-godzinnym EUR/USD poniżej, notowania wróciły do tego obszaru, by przetestować go w roli oporu.

Wykres 4-godzinny pary walutowej EUR/USD

Od wyniku wspomnianego wyżej testu może zależeć dalszy kierunek ruchu głównej pary walutowej. Jeśli niedźwiedzie utrzymają kontrolę, najbliższy cel, do którego mogą się kierować stanowi obszar przy 1,1140.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here