Naga MarketsKurs euro spada! UE rozważa "paszporty dla zaszczepionych"Unijni przywódcy w ostatnich dyskusjach skłaniali się ku certyfikatom czy też “cyfrowym paszportom” szczepień dla obywateli poszczególnych krajów. Miałoby to na celu umożliwienie krajom ponowne otwarcie na podróżowanie Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen ostrzegła, że ​​jeśli nie będą się spieszyć, Apple i Google mogą szybciej podjąć kroki. Tymczasem, kurs euro traci wobec dolara na rynku Forex.

  • UE rozważa wprowadzenie świadectw szczepień
  • Przywódcy nie są zgodni, co do przywilejów, jakie miałyby dawać takie świadectwa
  • Według Przewodniczącej Komisji Europejskiej, Google i Apple proponują pewne rozwiązania WHO

Paszporty szczepień przywrócą normalne podróżowanie?

Przywódcy UE w trakcie długiej rozmowy wideo skupiali się nad tym, jak przywrócić normalność po pandemii. “Paszporty dla zaszczepionych” zyskały szerokie poparcie, ale decydenci nie byli zgodni, co do przywilejów, jakie miałyby dawać.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Wszyscy zgodziliśmy się, że potrzebujemy świadectw szczepień. W przyszłości z pewnością dobrze będzie mieć taki certyfikat, ale nie oznacza to, że podróżować będą mogli tylko ci, którzy mają taki paszport. W tej sprawie nie podjęto jeszcze żadnych decyzji politycznych – powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel.

Z kolei Ursula von der Leyen wezwała przywódców do szybszego działania, ponieważ amerykańskie firmy technologiczne już omawiają alternatywę ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO).

– Ważne jest, aby znaleźć europejskie rozwiązanie, ponieważ w przeciwnym razie inni podejmą kroki. Google i Apple już oferują rozwiązania WHO. Są to informacje wrażliwe, więc chcemy tutaj jasno powiedzieć, że zaoferujemy rozwiązanie europejskie – powiedziała von der Leyen na konferencji prasowej

Osoba zaznajomiona ze stanowiskiem Apple’a w tej sprawie zasugerowała, że ​​von der Leyen źle zrozumiała sytuację. Apple nigdy nie rozmawiało z WHO ani UE o “szczepionkowej aplikacji”, powiedziała osoba chcąca zachować anonimowość.

Kurs euro pod kontrolą niedźwiedzi

W trakcie wczorajszej sesji wydawało się, że byki zdominują kurs euro. Tak faktycznie było, ale jedynie do czasu rozpoczęcia sesji amerykańskiej. W kolejnych godzinach byliśmy bowiem świadkami spadków na EUR/USD.

fpmarkets

Para wróciła pod opór przy 1,2170 i nakreśliła pin bara z długim knotem. Dziś zostały wybite minima tej formacji, co daje szansę na dalsze osunięcia. Najbliższe wsparcie horyzontalne pozostaje w okolicach 1,2080. Warto obserwować także zachowanie ceny w przypadku testu 20-dniowej średniej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoina | akcje pkn | zloty kurs | eur/usd | kurs euro w czasie rzeczywistym | usd/pln prognoza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here