Naga MarketsBrexit: Nie będzie umowy handlowej przez złe traktowanie UK? Kurs funta zyskuje 0,5%Wielka Brytania wyraźnie nakreśliła czerwone linie w negocjacjach dotyczących przyszłych relacji z UE po zakończeniu okresu przejściowego. Osoba zaznajomiona ze stanowiskiem UK uważa, że kraj nie jest traktowany przez Unię Europejską jako niezależne suwerenne państwo. Kurs funta zyskuje dziś około 0,5%.

  • Unia Europejska naciska na UK
  • Wielka Brytania podsumuje negocjacje w czerwcu
  • Brak umowy handlowej po okresie przejściowym grozi powrotem ceł i kontyngentów

Decyzja ws. dalszych negocjacji do końca czerwca

Osoba znająca stanowisko Wielkiej Brytanii i chcąca zachować anonimowość powiedziała, że obie strony mijają się w rozmowach. Zagrożenie dla wypracowania porozumienia stanowią naciski ze strony UE o dostęp do wód Wielkiej Brytanii. Kolejny punkt zapalny stanowią kwestie związane z wyrokami Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości po opuszczeniu przez UK struktur unijnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z kolei Unia Europejska oświadcza, że ​​uznaje suwerenną równość Wielkiej Brytanii, jednakże bliskość, wielkość i potencjalny dostęp do jednolitego rynku europejskiego oznacza, że ​​musi chronić swoją gospodarkę.

Wielka Brytania podsumuje negocjacje w czerwcu i zdecyduje, czy je kontynuować, czy może przygotować wyjście z okresu przejściowego na koniec roku bez zawarcia umowy handlowej. W przypadku drugiego scenariusza, wróciłyby cła i kontyngent na towary, które nie obowiązują dopóki UK pozostaje w unii celnej.

Kurs funta na nowych maksimach w tym tygodniu

Notowania funta do dolara przekroczyły dziś wtorkowy szczyt i znalazły się na najwyższym poziomie w tym tygodniu. Co więcej, zanegowany został niedźwiedzi pin bar widoczny na poniższym wykresie dziennym GBPUSD.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Wykres dzienny pary walutowej GBPUSD – 30 kwietnia 2020 r.

Kurs kabla może teraz zmierzać do dynamicznego oporu jaki stanowi 200-dniowa średnia krocząca. Jednakże w przypadku powrotu niedźwiedzi na rynek, cena może się kierować do do kluczowego obszaru wsparcia w okolicach 1,22 USD.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here