Naga Marketsthe timesUrzędnicy Unii Europejskiej zaprzeczyli w środę, że Bruksela przygotowuje specjalną ofertę dla Wielkiej Brytanii w celu zapewnienia porozumienia w sprawie Brexitu. Tym samym Przedstawiciele UE zaprzeczyli dotychczasowym doniesieniom gazety „The Times”, jakoby mieli pójść na ustępstwa w temacie Brexitu zgadzając się na to, aby irlandzki backstop nie był bezterminowy.


Zobacz również: Premier Irlandii: Brexit tak, ale nie za wszelką cenę. Nikną szanse na porozumienie

Brexit: Kompromis niemożliwy do osiągnięcia?

Gazeta „The Times” poinformowała w środę, że UE jest gotowa zaoferować mechanizm dla granicy Irlandii Północnej, aby po wielu latach negocjacji pozostawić nowy tak zwany mechanizm ochronny Irlandii.

Niestety, na tym etapie nie ma nowej oferty ze strony UE – powiedział jeden z europejskich urzędników podkreślając, że blok nie zamyka drzwi do dalszych rozmów z Wielką Brytanią.

Inny urzędnik UE zajmujący się Brexitem powiedział na pytanie, czy UE rzeczywiście jest gotowa zrobić taki krok o którym napisał The Times: „Nie słyszałem o tym”.

Brexit i kurs funtaUrzędnicy bloku uważają, że różnica między stanowiskiem obu stron w sprawie ustaleń celnych po Brexicie nie jest w stanie zagwarantować przełomu w północnoirlandzkim elemencie układanki, co pozwoliłoby zawrzeć umowę już teraz. W ocenie przedstawicieli UE, blok jest gotowy do działania, aby dać władzom Irlandii Północnej więcej do powiedzenia po Brexicie, ale pozostają przeciwni rozwiązaniom tego mechanizmu w najnowszych brytyjskich propozycjach wysuwanych przez Johnsona.

O ile mi wiadomo to nieprawda. Nie wiemy skąd ta historia – skomentował raport „The Timesa” starszy dyplomata UE z Brukseli.

Inny dyplomata całkowicie odrzucił raport mówiąc, że “nie zostało to nawet omówione w rozmowach brytyjskiego negocjatora Brexitu Davida Frosta z jego unijnym odpowiednikiem Michelem Barnierem”.

Kurs euro konsoliduje pod poziomem 1,10 USD

Notowania pary walutowej EUR/USD po dotarciu w październiku do poziomu 1,0880 i ustanowieniu nowego tegorocznego minimum odbijają w kierunku północnym i oscylują w środę tuż pod poziomem 1,10. Przebicie szczytów z tego tygodnia i spadkowej linii trendu mogłoby znacznie wyhamować utrzymującą się presję podażową z celem na wrześniowy szczyt 1,1114. Z drugiej strony spadek poniżej wsparcia 1,0940 umożliwi test ww. poziomu 1,0880.

Zobacz również: JPMorgan: Akcje strefy euro będą głównym zwycięzcą Brexitu

Kurs euro do dolara w środę na interwale dziennym, źródło 9 10 19
Kurs euro do dolara w środę na interwale dziennym, źródło tradingview.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here