Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) wzrośnie do 1,26 po przebiciu 1,18 w tle pakietu UEW zeszłym tygodniu Unia Europejska wykonała gigantyczny krok w kierunku bardziej zintegrowanej fiskalnie Europy, a wszyscy z 27 przywódców państw członkowskich UE zatwierdzili propozycję Komisji Europejskiej dotyczącą wspólnego funduszu na rzecz odbudowy po kryzysie COVID-19. Gabriela Santos z JP Morgan zauważa, że ​​ten plan naprawy jest małym krokiem w kierunku integracji fiskalnej, ale gigantycznym skokiem dla Europy, euro i aktywów europejskich, których akcje w ciągu ostatnich dziesięciu lat osiągały gorsze wyniki niż w Stanach Zjednoczonych. Tymczasem Karen Jones z Commerzbanku prognozuje przebicie poziomu 1,18 na parze walutowej EUR/USD.

  • Środki z pakietu będą przydzielane krajom w zależności od potrzeb, a nie od wkładu do budżetu
  • Niskie ryzyko rozpadu to wyższa wycena akcji, niższe spready obligacji i silniejsze euro
  • EUR/USD po przebiciu oporu 1,18 może wzrosnąć nawet w okolice 1,26

Kraje o wysokim zadłużeniu otrzymają więcej środków niż wpłacą do budżetu – JP Morgan

flagi uniiSzczegóły porozumienia obejmują pakiet naprawczy w wysokości 750 miliardów euro (o wartości 5,4% PKB), z czego 52% stanowić będą dotacje, a pozostałą część pożyczki. Jest kilka aspektów transformacyjnych:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • Zostanie sfinansowany przez dużą emisję wspólnych obligacji unijnych;
  • Dług będzie obsługiwany z budżetu UE;
  • Środki będą przydzielane krajom w zależności od potrzeb, a nie od wkładu do budżetu.

Kraje o wysokim zadłużeniu, takie jak Włochy, Hiszpania, Portugalia i Grecja, otrzymają więcej środków niż wpłacą, podczas gdy kraje o wysokim dochodzie będą płatnikami netto.

Co najważniejsze, kraje o wysokim zadłużeniu otrzymają te fundusze finansowane przez rating AAA Komisji Europejskiej, a nie przez własne, znacznie niższe oceny. Chociaż jest to dokładnie to, co Stany Zjednoczone robią regularnie dla poszczególnych stanów, kraje UE nigdy wcześniej nie zgodziły się na taki poziom federalizmu fiskalnego – napisano w raporcie.

Obecnie istnieje niskie ryzyko, że państwa członkowskie będą sfrustrowane brakiem korzyści z porozumienia i będą głosować za całkowitym opuszczeniem projektu. To niższe ryzyko rozpadu oznacza, że ​​europejskie aktywa muszą zawierać mniejszą premię za ryzyko, co pozwala na wyższą wycenę akcji, niższe spready obligacji i silniejszą walutę euro – dodano.

Chociaż w ciągu ostatnich dwóch miesięcy panował większy optymizm w odniesieniu do europejskich akcji, nie jest to kategoria aktywów wykupionych. Nadal istnieje wiele powodów, aby nadrobić 240 miliardów USD odpływów z europejskich funduszy kapitałowych w ciągu ostatnich 30 miesięcy – podkreślono.

Kurs EUR/USD przebija 1,17 z celem na 1,1833 – Commerzbank

euro dolary banknotyKurs EUR/USD utrzymywał presję wzrostową w zeszłym tygodniu i przebił maksimum 1,1570 w 2019 r. oraz 1,1596 zniesienie 50% całego ruchu w dół z 2018 r. W poniedziałek „edek” silnie wzrósł do nowych szczytów powyżej 1,17, a Karen Jones z Commerzbanku celuje w maksimum z września 2018 r. na poziomie 1,1833.

Mamy teraz wiele sygnałów ostrzegawczych i ostrożność jest uzasadniona, ale przyznajemy, że rynek pozostaje silnie pro-wzrostowy. Naszym celem jest strefa 1,1815/33, to 61,8% zniesienia Fibonacciego, 12-letnia linia oporu i maksimum z września 2018 r. Jest to wysoce prawdopodobne, że wytrzyma początkowy test – wskazano w raporcie.

Z drugiej strony w ocenie Jones wsparcie znajduje się na marcowym maksimum w okolicach 1,1495. Z kolei powyżej 1,1833 kolejny opór to dopiero poziom 1,2635/66, gdzie przebiega średnia krocząca MA200.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również inne teksty autora:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here