Naga MarketsUE: Inflacja CPI w grudniu 2019 roku może wynieść 1,3%O godzinie 11:00 Eurostat opublikował wstępne wyniki inflacji konsumenckiej (CPI) dla strefy euro. Roczna inflacja strefy euro w grudniu 2019 r. plasowała się na poziomie 1,3%, co okazało się wynikiem wyższym od poprzedniego odczytu.


Szacunkowe CPI zgodnie z oczekiwaniami

Roczna inflacja konsumencka w strefie euro ma wynieść 1,3% w grudniu 2019 r., W porównaniu z 1,0% w listopadzie, zgodnie z wstępna ocena z Eurostatu, urzędu statystycznego Unii Europejskiej. Oczekiwania rynków plasowały się na poziomie publikacji (1,3%).

Biorąc pod uwagę główne składniki inflacji w strefie euro, oczekuje się, że najwyższy poziom dotyczyć będzie w grudniu alkoholu i tytoniu (2,0% w porównaniu z 1,9% w listopadzie), a następnie usług (1,8% w porównaniu z 1,9% w listopadzie), nieenergetyczne towary przemysłowe (0,4%, stabilnie w porównaniu z listopadem) i energia (0,2% w porównaniu z -3,2% w listopadzie).

Zobacz też: USA zwiększają siły na Bliskim Wschodzie. Jak reagują rynki?

Źródło: Eurostat

Sytuacja techniczna na EURJPY

Na informację o odczycie danych CPI ze strefy euro, kurs EURJPY reaguje nieznacznym osłabieniem. Wczoraj notowania odreagowały piątkowe osunięcie, a dziś udało się nawet ustanowić nowe maksima w tym tygodniu. Jednakże cena nie utrzymała się na długo, na nowym szczycie, doszło bowiem do odbicia. Najbliższe lokalne wsparcie znajdziemy w okolicach 120,90.

Wykres 30-minutowy pary walutowej EURJPY - 07.01.2020 r.
Wykres 30-minutowy pary walutowej EURJPY – 07.01.2020 r.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here