Naga MarketsFlaga Włoch i Unii Europejskiej UE UE ItalyPopulistyczny włoski rząd chcę uniknąć sankcji ze strony Unii Europejskiej. Zakłada przy tym, że uda się tego dokonać jeśli Komisja Europejska ratyfikuje dziś nieformalny układ.

Informacje na temat układu wypłynęły wczoraj (18 grudnia) od rzeczniczki Skarbu Państwa z Rzymu. Według jej słów, włoski rząd ma z urzędnikami UE przygotowaną umowę techniczną dotyczącą budżetu, która musi jeszcze zostać zatwierdzona.

Na temat układu rozmowy prowadził premier Włoch – Giuseppe Conte oraz wiceprezes KE Valdis Dombrovskis i komisarz ds. gospodarczych, Pierre Moscovici. Urzędnik z biura premiera Włoch w oparciu o te rozmowy twierdzi, że Komisja Europejska może przyjąć omawianą propozycję budżetową kraju.

Przyszłoroczny deficyt Włoch na poziomie 2,04% PKB

Planowane na przyszły rok wydatki, włoski rząd obciął o 4 mld euro, a planowany deficyt obniżony został do poziomu 2,04%. Wcześniejszy plan zakładał deficyt na poziomie 2,4% PKB, jednakże nie zostały on zaakceptowany przez Brukselę z uwagi na niezgodność z unijnymi zasadami budżetowymi.

Dziś dowiemy się czy umowa zostanie ratyfikowana. Rezultaty dyskusji na jej temat zostaną przedstawione prawdopodobnie około południa, po spotkaniu komisarzy w Brukseli.

Euro na nowych maksimach

Podczas wczorajszej sesji notowania euro w relacji do dolara umacniały się kontynuując wzrost z pierwszej sesji tygodnia po odbiciu od 1.1300. Dziś natomiast kurs EUR/USD ustanowił już nowe maksima.

Zobacz tez: Włochy zaproponują budżet z 2% deficytem – euro zyskuje

Zatwierdzenie umowy z Włochami może jeszcze bardziej napędzić wzrosty notowań główne pary walutowej. Najbliższy cel przy takim scenariuszu stanowić będą maksima z obecnego miesiąca na 1.1442. Kluczowy opór znajdziemy natomiast w okolicach 1.1465.

Analizowany instrument posiada w swej ofercie broker XM, który zapewnia spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here