Naga MarketsW Partii Pracy trwają rozmowy na temat zakończenia impasu w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo, Theresa May ma spotkać się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel oraz prezydentem Francji Emanuelem Macronem i przekonać ich do poparcia (krótkiego) przedłużenia Brexitu.

Z kolei Unia Europejska nie chcę pozwolić, by Theresa May, albo jej zastępca namieszali w interesach UE. Dlatego też unijni oficjele szukają sposobów, by tego uniknąć.

Prawdopodobna propozycja ze strony UE dla Wielkiej Brytanii miałaby polegać na opóźnieniu Brexitu do końca 2019 roku lub marca 2020 roku. Skąd tak długie opóźnienie? Anonimowi oficjele unijni ujawnili Bloombergowi, że czas ten jest potrzebny, by UE nie była wciągana w wewnętrzne kłótnie w Partii Konserwatywnej, z której wywodzi się obecna premier UK.

Zobacz również: Dwa lata więzienia za nielegalny handel Bitcoinami

Z nieoficjalnych informacji wynik, że według prezydenta Francji, Brexit powinien nastąpić najpóźniej do grudnia 2019 roku. Ponadto, co 3 miesiące należałoby sprawdzać postępy prac nad uporządkowanym “rozwodem”.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Kurs funta osuwa się do poziomów otwarcia

Notowania funta szterlinga do dolara umacniały się przed południem i testowały strefę tworzoną przez okrągły poziom 1,31 oraz zniesienie 61,8% ostatniego ruchu spadkowego (1,3115). Jednakże doniesienie odnośnie związane z Brexitem sprawiły, że wcześniejsze zyski zostały oddane, a kurs GBP/USD wrócił do okolic otwarcia dzisiejszej sesji.

Dopóki na zamknięciach sesji notowania pozostają pod poziomem 1,3115 wciąż istnieje większe prawdopodobieństwo ruchu spadkowego. Najbliższy istotny poziom wsparcia przy tym scenariuszu wypada w okolicach 1,3000.

Funt osłabia się także do polskiej złotówki. O godzinie 15:44 tracił ponad 0,2%. Dalsza deprecjacja na parze GBP/PLN może zaprowadzić jej notowania do strefy wsparcia, która rozciąga się od poziomu 4,95 zł do 4,94 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here