Naga MarketsKomisja Europejska (KE), która jest organem wykonawczym Unii Europejskiej (UE), potwierdziła nową propozycję, wzywając do ściślejszej regulacji anonimowych portfeli i transakcji kryptowalutowych. Doniesienia z początku miesiąca sugerowały, że Komisja będzie chciała zaostrzyć przepisy, a opublikowany 20 lipca dokument oficjalnie to potwierdził.

Unia Europejska dąży do ograniczenia anonimowości na rynku kryptowalut

Zgodnie z dokumentem, Komisja zaproponowała, aby zobowiązać firmy pozwalające na kupno i handel bitcoine oraz innymi kryptowalutami, do zbierania danych osobowych nadawców i odbiorców. W teorii powinno to pomóc organom ścigania w walce z praniem brudnych pieniędzy.– Dzisiejsze poprawki zapewnią pełną identyfikowalność transferów kryptowalut, takich jak bitcoin, i pozwolą na zapobieganie i wykrywanie ich ewentualnego wykorzystania do prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu. Ponadto anonimowe portfele aktywów kryptowalutowych będą zabronione, w pełni stosując unijne przepisy AML / CFT do sektora kryptowalut – stwierdziła Komisja w komunikacie prasowym. “”.

Zasadniczo Komisja zaproponowała rozszerzenie tak zwanej “reguły podróży” również na transakcje kryptowalutowe, czyniąc je bardziej identyfikowalnymi. Sama reguła jest już stosowana do przelewów bankowych w UE i jest częścią zaleceń Grupy Specjalnej ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy.

Zgodnie z propozycją Komisji, firmy przetwarzające transakcje kryptowalutowe będą musiały rejestrować nazwiska swoich klientów, adresy, daty urodzenia, numery kont i nazwy odbiorców. Oczywiście, entuzjaści kryptowalut nie będą mogli podawać swoich anonimowych adresów kryptowalutowych dla takich przelewów.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Kryptowaluty to nowy sposób prania brudnych pieniędzy?

Kryptowaluty to jeden z najnowszych sposobów prania pieniędzy. Nasze zasady będą od teraz dotyczyć całego sektora kryptowalutowego. Zakażemy anonimowych portfeli i zapewnimy, że transfery aktywów kryptowalutowych będzie można namierzyć – komentował Mairead McGuinness, członkini komisji ds. usług finansowych w UE.

Jak podaje KE, najnowsze propozycje zostały opracowane w celu „znalezienia właściwej równowagi między rozwiązywaniem zagrożeń i zgodnością z międzynarodowymi standardami”, jednocześnie nie tworząc nadmiernego obciążenia regulacyjnego dla branży.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs usd on line | gpw notowania | zagraniczni brokerzy forex | mercator akcje | kurs kghm | orlen notowania | notowania ccc |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here