Naga Markets

Udziałowcy Twittera głosują za przyjęciem oferty Muska. Konflikt stron eskalujeWe wtorek udziałowcy Twittera jednoznacznie wskazali, że również mają dosyć sporu na linii portalu oraz CEO Tesli, Elona Muska. Według wtorkowych doniesień, akcjonariusze Twittera zagłosowali za przyjęciem oferty Elona Muska, który chciał kupić firmę za 44 mld dolarów. Czy jednak do ugody w ogóle dojdzie?

  • Kolejnym krokiem Muska było wniesienie kolejnej skargi wobec Twittera za ugodę z whistleblowerem
  • Akcjonariusze Twittera z kolei głosują za finalizacją umowy przejęcia portalu przez Muska
  • Wydaje się, że konflikt między stronami nadal się nasila
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Udziałowcy Twittera chcą dokończenia umowy

Chociaż wydawać by się mogło, że sprawa umowy Twittera oraz Elona Muska została przesądzona, to obie strony nadal walczą o swoje. Niedawno informowaliśmy o tym, że Twitter zawarł ugodę z whistleblowerem Peiterem Zatko. Firma musiała zapłacić za to 7 milionów dolarów. Czy w ten sposób Twitter chciał zablokować byłego szefa bezpieczeństwa przed zeznawaniem w sprawie odrzucenia przejęcia Twittera przez Elona Muska.W kolejnych dniach prawnicy Elona Muska wysłali do Twittera list, w którym powołali się na odprawy, jakich firma udzieliła swojemu byłemu szefowi bezpieczeństwa Peiterowi Zatko, jako kolejny przykład naruszenia przez Twittera umowy o połączeniu obu stron. Adwokaci przedsiębiorcy stwierdzili, że firma nie zwróciła się do niego o zgodę na decyzję o wypłaceniu Zatko 7,75 mln dolarów, ani nie powiadomiła Muska o ugodzie, co jest sprzeczne z warunkami pierwotnej umowy.

wykres Kurs akcji Twitter H4 14.09.2022
Kurs akcji Twitter H4 14.09.2022

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

W międzyczasie udziałowcy Twittera zagłosowali we wtorek za przyjęciem oferty Elona Muska, który chciał kupić firmę za 44 mld dolarów. Głosowanie odbywa się w obliczu prób Muska rozwiązania umowy przejęcia w związku z twierdzeniami, że Twitter naruszył warunki umowy, m.in. nie dostarczając miliarderowi dokładnych liczb spamu i fałszywych kont w sieci społecznej.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułObawy o inflację nasilają strach. Sentyment na Wall Street zmienia się
Następny artykułCeny ropy pogłębiają spadki. OPEC nie zmienia prognoz wobec surowca
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here