Naga MarketsW ogólnej narracji dotyczącej firmowanego przez Facebooka projektu globalnej waluty cyfrowej o nazwie Libra dominują ostatnimi czasy wątki związane kwestiami regulacyjnymi wysuwanymi przez organy nadzoru finansowego, prawodawców i polityków na całym świecie, wzbogacone o przesłuchania kierownictwa Facebooka. Dużo mówiło się także o rezygnacji kluczowych członków Stowarzyszenia Libra, w tym Visa, Mastercard czy PayPala.Jednak dużo mniej wspomina się o tym, co dzieje się pomiędzy członkami Stowarzyszenia – a okazuje się, że jest o czym mówić.


Coinbase bierze udział w finansowaniu Bison Trails

Bison Trails – członek Stowarzyszenia Libra, który dołączył do grona jako ostatni podmiot, zajmuje się dostarczaniem przedsiębiorcom bezpiecznej infrastruktury dla różnych sieci blockchainowych, przeprowadził finansowanie w ramach serii A o wartości 25,5 mln USD, pod kierownictwem Blockchain Capital, z udziałem Coinbase – będącego także członkiem Stowarzyszenia Libra, a także Collaborative Fund, A Capital, Consensys, Sound Ventures, Initialized, Accomplice, Galaxy Digital oraz Notation.Celem finansowania jest wzmocnienie pozycji Bison Trails w zakresie tworzenia całych ekosystemów blockchainowych, dzięki czemu klienci otrzymują gotowe rozwiązania, bez potrzeby wydawania oddzielnych środków na bezpieczeństwo, rozwój, infrastrukturę czy protokoły blockchainowe.

Zobacz również: McAfee krytykuje projekt Facebooka: Libra jest obrzydliwa

Uczestniczące w finansowaniu firmy zdają sobie sprawę, iż zaawansowane rozwiązania z zakresu infrastruktury blockchainowej oferowane przez Bison Trails przyczynią się do zwiększenia masowej adopcji tej technologii, co potwierdziła w swojej wypowiedzi dyrektor naczelna ds. operacyjnych (COO) w Coinbase, Emilie Choi:

„Zespół z Bison Trails podziela naszą długoterminową wizję rozwoju ekosystemów z obszaru krypto tak, by zapewnić masową użyteczność w skali ogólnoświatowej. […] Wierzymy, że sieci krypto będą zmierzały w kierunku modeli aktywnego udziału w sieciach (poprzez stakowanie, głosowania, sygnały, etc.), jeszcze bardziej wzmacniając potrzebę rozwiązań, które dostarcza Bison Trails.”

Z kolei powodem zaangażowania kapitału w Bison Trails przez Blockchain Capital jest potrzeba poczynienia kolejnego kroku w rozwoju technologii blockchain, zwłaszcza w zakresie rozwiązań dla przedsiębiorstw, co w swojej wypowiedzi podkreślał Brad Stephens, współzałożyciel oraz partner zarządzający w Blockchain Capital:

„Nowe protokoły oraz sieci krypto następnej generacji obejmują aktywny udział ze strony inwestorów, użytkowników końcowych oraz partnerów. Dzięki Platformie Bison Trails oferującej infrastrukturę blockchainową jako usługę (ang. Blockchain-Infrastructure-as-a-Service) staje się to łatwe dla wszystkich zainteresowanych stron.”

Członkostwo w Libra Association przynosi Bison Trails wymierne korzyści

W przypadku stosunkowo niewielkiego podmiotu jaki jest Bison Trails, powiązanie z gigantem mediów społecznościowych jakim jest Facebook, a także członkostwo w ramach Stowarzyszenia Libra z takimi potentatami jak Uber, Vodafone, czy jeszcze do niedawna, Visa, Mastercard czy Paypal, z pewnością przyczyniło się do wzmocnienia wizerunku firmy.

Warto przy okazji pamiętać, iż runda finansowania zorganizowana przez Bison Trains to nie pierwszy przykład współpracy pomiędzy członkami Libra Association. Okazuje się, że wcześniej w tym roku finansowanie przeprowadził inny członek Stowarzyszenia Libra – Anchorage – w ramach serii B pozyskano 40 mln USD, pod kierownictwem Blockchain Capital. Udział w tym przedsięwzięciu wziął były już członek Stowarzyszenia – Visa, przy czym związane z nim rozmowy trwały jeszcze zanim Stowarzyszenie ujrzało światło dzienne.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here