Naga Markets

Udział Tethera (USDT) w rynku zwiększył się w obliczu niepewności gospodarczej. Podczas gdy większość stablecoinów doświadczyło trendu spadkowego pod względem kapitalizacji rynkowej w ciągu ostatniego r., dominacja USDT wśród konkurentów o tej samej specyfice wzrosła z 47,04% odnotowanych 12 miesięcy temu do 65,89% obecnie. 

  • W przeciwieństwie do konkurencji z rynku stablecoinów USDT wyraźnie zwiększył swoją dominację w ciągu ostatniego r. 
  • Wygląda na to, że USDT zyskał popularność w obliczu niepewności panującej w przestrzeni krypto aktywów. W tym samym czasie jego najbliższy rywal USDC znacznie zmniejszył swój udział w rynku z 34,88% do 23,05%

Udział USDT w rynku zwiększa się w obliczu niepewności

Choć to wokół Tethera powstawało zwykle najwięcej plotek i kontrowersji, wszystko wskazuje na to, że wciąż jest on stablecoinem, po którego sięga najwięcej inwestorów. Zgodnie z danymi on-chain jego udział w rynku wzrósł w ciągu ostatnich 12 miesięcy z 47,04% do 65,89% obecnie. Podczas gdy większość tzw. stabilnych kryptowalut pozostaje w trendzie spadkowym pod względem wartości rynkowej, USDT widocznie pnie się ku górze. Zgodnie z danymi pochodzącymi od CoinGecko Tether powrócił na swoje rekordowe poziomy. 

Kapitalizacja rynkowa USDT przekracza aktualnie 83,1 mld dol., według platformy CoinMarketCap. W ciągu ostatnich 24 godzin wolumen obrotu USDT wzrósł o ponad 50%.

Dominacja pozostałych stablecoinów uległa zmniejszeniu

Najbliższy konkurent dla USDT emitowany przez firmę Circle – USD Coin (USDC) zmniejszył swój udział w rynku z 34,88% odnotowanych 12 miesięcy temu do 23,05% aktualnie. Z kolei dominacja Binance USD (BUSD) spadła w tym samym czasie z 11,68% do 4,18%. 

W jednym z niedawnych wywiadów dyrektor generalny Circle – Jeremy Allaire próbował obwiniać amerykańskie organy regulacyjne za spadek kapitalizacji rynkowej USDC. Obecne środowisko wydaje się natomiast korzystne dla Tethera. 

Spadek dominacji USDC może mieć związek z kryzysem bankowym w USA, który pojawił się w marcu br. Wówczas to rezerwy Circle o wartości 3,3 mld dol. utknęły w jednym z trzech banków przyjaznych krypto aktywom, które zostały zamknięte przez organy regulacyjne – Silicon Valley Banku. 

Wraz ze wzrastającym związkiem między rynkiem kryptowalut a tradycyjnymi finansami stablecoiny zaczynają odgrywać coraz to większą rolę. W raporcie opublikowanym niedawno przez Europejską Radę ds. Ryzyka Systemowego podkreślono potrzebę zapewnienia większej przejrzystości na rynku krypto aktywów, a w szczególności wśród rezerw “stabilnych” wirtualnych walut. 

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.