Udział Tethera (USDT) w rynku zwiększył się w obliczu niepewności gospodarczej. Podczas gdy większość stablecoinów doświadczyło trendu spadkowego pod względem kapitalizacji rynkowej w ciągu ostatniego r., dominacja USDT wśród konkurentów o tej samej specyfice wzrosła z 47,04% odnotowanych 12 miesięcy temu do 65,89% obecnie.
- W przeciwieństwie do konkurencji z rynku stablecoinów USDT wyraźnie zwiększył swoją dominację w ciągu ostatniego r.
- Wygląda na to, że USDT zyskał popularność w obliczu niepewności panującej w przestrzeni krypto aktywów. W tym samym czasie jego najbliższy rywal USDC znacznie zmniejszył swój udział w rynku z 34,88% do 23,05%
Udział USDT w rynku zwiększa się w obliczu niepewności
Choć to wokół Tethera powstawało zwykle najwięcej plotek i kontrowersji, wszystko wskazuje na to, że wciąż jest on stablecoinem, po którego sięga najwięcej inwestorów. Zgodnie z danymi on-chain jego udział w rynku wzrósł w ciągu ostatnich 12 miesięcy z 47,04% do 65,89% obecnie.
Podczas gdy większość tzw. stabilnych kryptowalut pozostaje w trendzie spadkowym pod względem wartości rynkowej, USDT widocznie pnie się ku górze. Zgodnie z danymi pochodzącymi od CoinGecko Tether powrócił na swoje rekordowe poziomy.
Kapitalizacja rynkowa USDT przekracza aktualnie 83,1 mld dol., według platformy CoinMarketCap. W ciągu ostatnich 24 godzin wolumen obrotu USDT wzrósł o ponad 50%.
Dominacja pozostałych stablecoinów uległa zmniejszeniu
Najbliższy konkurent dla USDT emitowany przez firmę Circle – USD Coin (USDC) zmniejszył swój udział w rynku z 34,88% odnotowanych 12 miesięcy temu do 23,05% aktualnie. Z kolei dominacja Binance USD (BUSD) spadła w tym samym czasie z 11,68% do 4,18%.
W jednym z niedawnych wywiadów dyrektor generalny Circle – Jeremy Allaire próbował obwiniać amerykańskie organy regulacyjne za spadek kapitalizacji rynkowej USDC. Obecne środowisko wydaje się natomiast korzystne dla Tethera.
Spadek dominacji USDC może mieć związek z kryzysem bankowym w USA, który pojawił się w marcu br. Wówczas to rezerwy Circle o wartości 3,3 mld dol. utknęły w jednym z trzech banków przyjaznych krypto aktywom, które zostały zamknięte przez organy regulacyjne – Silicon Valley Banku.
Wraz ze wzrastającym związkiem między rynkiem kryptowalut a tradycyjnymi finansami stablecoiny zaczynają odgrywać coraz to większą rolę. W raporcie opublikowanym niedawno przez Europejską Radę ds. Ryzyka Systemowego podkreślono potrzebę zapewnienia większej przejrzystości na rynku krypto aktywów, a w szczególności wśród rezerw “stabilnych” wirtualnych walut.
Autor poleca również:
- Dogecoin (DOGE) odnotowuje wzrost transakcji w sieci, dzięki DRC-20
- Handel kryptowalutami powinien być traktowany jak hazard, wskazują brytyjscy prawodawcy
- Tether zamierza inwestować w Bitcoina (BTC)
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >> |