Alfa Forex
Przychody z inwestycji Goldman Sachs zaskoczyły Wall Street
Przychody z inwestycji Goldman Sachs zaskoczyły Wall Street

Po niezbyt udanym początku roku, jeden z najbardziej znanych banków na świecie, Goldman Sachs chwali się wynikami inwestycyjnymi za trzeci kwartał tego roku. Z wyników traderów banku cieszy się zarówno zarząd jak i akcjonariusze…


2,09 miliarda USD, lub 4,88 dolara na akcję – tyle dokładnie wynosi zysk traderów Goldman Sachs w minionym, trzecim kwartale tego roku. Komentatorzy na Wall Street zwracają uwagę na dynamikę wzrostów dochodów z inwestycji banku – w identycznym okresie rok temu Goldman uzyskał zaledwie 1,43 mld USD.

Zasługą za lepsze wyniki banku należy obarczyć również sam rynek – jak zauważają sami traderzy Goldman Sachs, na Wall Street powróciła zmienność, a wraz z nią – okazja na zarobek. Opublikowane wyniki różnią się jednak od wcześniejszych prognoz – w ankiecie Thomson Reuters analitycy zgodnie wskazywali na zyski rzędu 3,82 USD na akcję. Pozytywna niespodzianka w tej kwestii zdecydowanie poprawiła wycenę GS na NYSE.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Przychody Goldman Sachs z inwestycji na rynkach finansowych zwiększyły się w stosunku do roku poprzedniego aż o 17%. Jak zauważa Reuters, sporą część wypracowanych przychodów stanowią prowizje za prowadzenie portfeli inwestycyjnych klientów banku. Akcje GS na nowojorskim parkiecie pokonały w minionych dniach strefę oporu w rejonie 167-168.00. W rozpoczynającym się tygodniu widzimy powtórny test przebitych poziomów – okrągły poziom 169 dolarów może również stanowić wsparcie:

gs-usweekly
Wykres Goldman Sachs, interwał tygodniowy.
STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here