Naga MarketsUdany debiut Creotech Instruments. Spółka wzrosła o ponad 21%!Wczoraj na warszawskim parkiecie (NewConnect) zadebiutowała polska myśl technologiczna z branży kosmicznej, czyli Creotech Instruments. Pierwszy dzień swoich notowań spółka może zaliczyć do udanych. Udało jej się zaliczyć wzrost z 61 zł (kurs odniesienia ustalony przez giełdę) do 73,85 zł, co oznacza wzrost o ponad 21%.

Creotech w górę o 21%

W dniu wczorajszym na małym rynku NewConnect zadebiutowała polska spółka z branży kosmicznej, czyli Creotech Instruments. Pierwszy dzień swojego pobytu na warszawskim parkiecie spółka może śmiało zaliczyć do udanych. Otworzyła się ona z wyceną 74 zł, tak więc aż 13 zł powyżej kursu odniesienia ustalonego przez GPW. W trakcie kolejnych godzin kurs spółki cechował się ruchem bocznym, oscylując w przedziale ok. 72 zł do 74 zł, zamykając się ostatecznie z wynikiem 73,85 zł.W trakcie dzisiejszej sesji Creotech Instruments notuje wzrosty swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie 2,23%, co oznacza wzrost o 1,65 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło dokładnie 73,85 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 75,50 zł.

Udany debiut Creotech Instruments. Spółka wzrosła o ponad 21%!
Notowania Creotech Instruments dnia 12.10.2021. Źrodło: Stooq.pl

Debiut poprzedziła zakończona publiczna emisja akcji serii H, z której w kwietniu br. spółka pozyskała blisko 11,3 mln zł. Środki zostały przeznaczone na rozbudowę linii produkcyjnych do montażu elektroniki w celu zwiększenia skali działalności. Ponadto, Creotech kontynuuje prace związane z opracowaniem satelity obserwacyjnego Ziemi EagleEye i podniesienia na najwyższy poziom rozwoju (TRL9) technologii platformy mikrosatelitarnej HyperSat.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Współpraca z czołowymi ośrodkami

W ramach swojej działalności spółka współpracuje z takimi podmiotami jak Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN, Airbus, Wojskowa Akademia Techniczna, Thales Alenia Space, czy też Massachusetts Institute of Technology.

– Creotech będzie pierwszym reprezentantem branży kosmicznej na naszym rodzimym parkiecie. Chcielibyśmy, aby rynek NewConnect był początkiem naszej drogi na rynku giełdowym. Jesteśmy świadomi, że status spółki publicznej pozwoli nam otworzyć wiele nowych możliwości. W najbliższym czasie zamierzamy konsekwentnie budować wartość naszej spółki, realizując strategię rozwoju i dbając o rzetelną komunikację z inwestorami. – powiedział prezes dr hab. Grzegorz Brona.

invest

Creotech Instruments jest największą polską firmą produkującą i dostarczającą na światowy rynek technologie kosmiczne oraz specjalistyczną elektronikę i aparaturę, m.in. na potrzeby komputerów kwantowych, kryptografii kwantowej czy laboratoriów fizyki kwantowej i wysokich energii. Urządzenia spółki brały udział w 26 projektach dla sektora kosmicznego, w tym 10 dla lotnych misji kosmicznych – z czego 4 zrealizowanych dla Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dino akcje notowania | benefit notowania | kurs dolara usd | newconnect notowania | ten square games akcje wykres | cdprojekt akcje wykres | dax analiza |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here