Naga MarketsAfera Cambridge Analytica pokazała, jak istotne są dane ludzi, które zbierane są przez firmy. Na podstawie zebranych danych oraz ich umiejętnemu modelowaniu, można wygrać każde wybory oraz sprzedać każdy produkt. Jak to jest możliwe?

Wiąże się to z pojęciem big data. Jest to pojęcie, które zyskuje coraz mocniej na znaczeniu w dzisiejszym zinformatyzowanym świecie. Jest to pojęcie odnoszące się do termin, który odnosi się do dużych i zmiennych zbiorów danych. Ich przetwarzanie i analiza jest trudna, natomiast niezwykle wartościowa z punktu widzenia rozwoju współczesnej technologii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Uczenie maszynowe (z ang. machine learning) jest powiązane bezpośrednio z tematyką sztucznej inteligencji. Polega na tworzeniu automatycznego systemu, który potrafi doskonalić się przy pomocy zgromadzonych danych i dzięki nim nabywać nową wiedzę. Zarówno big data, jak i machine learning są wykorzystywane przez wiele współczesnych dziedzin nauki, a także i biznesów.

Przykładem są chociażby banki, które na podstawie zebranych danych klienta ustalają, czy kredyt udzielony takiemu klientowi jest obarczony wyższym ryzykiem, czy też nie. By takie działanie miało sens potrzebny jest ogrom danych. Big Data oraz machine learning wyjaśniana założyciel Blockchain 4 Everyone, Wojciech Kaźmierczak, gość programu „Biznes Plan” w Comparic24.TV.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here