Naga Marketscommerzbank_logoWidmo Brexitu nie tylko źle wpływa na wycenę brytyjskiego funta, ale również osłabia zarówno Europę jak i jej walutę. Dzisiejszy indeks Ifo na temat warunków biznesowych w Niemczech również nie nastraja inwestorów optymistycznie co do EUR. Jak dalej zachowa się EUR/USD i czy ponownie wraca strach przed ryzykiem?


Pozycjonowanie się niekomercyjnych uczestników rynku na EUR/USD wskazuje, że w coraz większym stopniu zamykają oni swoje długoterminowe transakcje przed marcowymi posiedzeniami Fed oraz EBC. Przez tygodnie liczba otwartych pozycji spekulantów na EUR/USD malała podczas gdy niepewność co do najbliższego ruchu Fed czy EBC rosła.

chartEBC zawiodło oczekiwania wszystkich w grudniu, na początku stycznia nastały ciężkie czasy na światowych parkietach a mieszane odczyty makroekonomiczne po obu stronach Atlantyku dopełniły dzieła – inwestorzy mają spory problem z prognozami kolejnych ruchów banków centralnych. Dolar wydaje się być w nieco lepszej pozycji, jednak wciąż otwarta polityka Yellen (brak jednoznacznych wskazówek odnośnie przyszłych ruchów) powoduje, że inwestorzy boją się inwestować w dolara. O ile awersja do ryzyka ponownie nie wzrośnie, bardziej faworyzujemy EUR niż USD.

EUR/USD wciąż w okolicy wsparcia.
EUR/USD wciąż w okolicy wsparcia.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here