Naga MarketsUBS: zysk netto w dół o 11% w II kw. 2020 r.UBS opublikował we wtorkowy poranek  rana raport z wynikami finansowymi za II kw. 2020 r. Dzięki dużej dywersyfikacji działalności oraz zeszłorocznej restrukturyzacji, szwajcarskiemu przedsiębiorstwu finansowemu udało się uniknąć dużej straty dochodów w II kw. 2020 r. notując solidny zysk netto jak na okres gospodarczej zapaści na poziomie 1,23 mld dol.

  • UBS Group AG we wtorek opublikował wyniki finansowe za II kw. 2020 r.
  • Z raportu dowiedzieć się można m.in. o spadku zysku netto o ponad 11%
  • Kurs akcji UBS Group AG na NYSE jest obecnie w okolicach poziomów z początku tego roku.

UBS: spadek zysku o 30% względem I kw.

UBS ogłosiło osiągnięcie zysku netto w wysokości 1,23 mld dol. w II kw. 2020 r., co jest gorszym wynikiem niż 1,4 mld dol. w analogicznym okresie rok wcześniej. Niewątpliwie, na spadek dochodu wpływ miała pandemia COVID-19.

Te artykuły również Cię zainteresują
W I kw. 2020 r. zysk netto wyniósł natomiast 1,6 mld dol., a więc w ujęciu kwartał do kwartału, nastąpił spadek zysku o około 30%. Szwajcarskie przedsiębiorstwo finansowe przewidywało jednak już taką obniżkę dochodu spodziewając się wpływu rynkowej i gospodarczej niepewności w nadchodzących miesiącach wraz z rozwojem pandemii paraliżującej światowy finansowy ekosystem.

Taki wynik zysku UBS jest i tak lepszy niż oczekiwania analityków, które zakładały 973 mln dol. dochodu netto w II kw. 2020 r.

Spadły też przychody operacyjne, do 7,4 mld dol. względem 7,5 mld dol. w II kw. 2019 r.

Bank inwestycyjny UBS, będący częścią UBS Group AG, zwiększył swój dochód w II kw. 2020 r. aż o 43% do 612 mln dol., podobnie jak zresztą amerykańskie banki, m. in. Morgan Stanley.

Szwajcarski bank znaczącą zwiększył także zyski z handlu instrumentami dłużnymi (fixed income trading), aż o 118% do 847 mln dol. Jednocześnie dział zajmujący się fuzjami i przejęciami zanotował spadek przychodów aż o 65% do 93 mln dol. Jednak dział rynków kapitałowych zrównoważył ten spadek osiągając wzrost o 25%.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Zobacz również: Jeff Bezos zwiększył majątek o rekordowe 13 mld w jeden dzień, Amazon wystrzelił o 8% w górę

UBS: kurs odzyskał poziomy z początku roku

Na ten moment notowania UBS Group AG na amerykańskiej NYSE są o 0,89% niżej na początku tego roku i około 6% niżej od poziomów z lutego, sprzed pandemii. Od dołka z 16 marca, kurs akcji UBS zyskał już 57% i obecnie jest na poziomie 12,02 dol.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here