Naga MarketsSzwajcarskie przedsiębiorstwo finansowe – bank UBS wydało podczas dzisiejszej sesji krótką notę, w której porusza kwestię coraz newralgicznej poruszających się cen złota. Według banku obecne poziomy cenowe metalu szlachetnego oraz sytuacja geopolityczna sprawiają, że handel z pewnością nie będzie łatwy, jednak są pewnie przesłanki wskazujące na to, że nadal strona jest po stronie obozu byków. 


Szwajcarskie przedsiębiorstwo zajmujące się bankowością prywatną, inwestycyjną i obrotem papierami wartościowymi wydało notę, w której wskazuje, że ceny złota nadal są dla inwestorów atrakcyjne. Jak podaje bank, kluczowych będzie wiele kwestii w kontekście kształtowania się cen metalu szlachetnego jednak cena 1280 dolarów jest bardzo zachęcająca dla inwestorów i stanowi nadal ważny poziom, który będzie dla obozu byków nadal silną przystanią.

Zobacz również: Commerzbank: Banki centralne kupują złoto, czy zobaczymy odbicie?

Krótkoterminowa presja rynku metali jest zrozumiała” – piszą analitycy banku w nocie dając jednak, że ceny utrzymujące się powyżej obszaru wsparcia w wysokości 1280 USD za uncję są zachęcające dla inwestorów. Według banku, obecna konsolidacja na złocie sprawia, że inwestorzy są w stanie odpowiednio zakumulować pozycje na obecnych cenach – biorąc pod uwagę stale bronione dolne ograniczenia.

wykres Gold D1 09.05.2019
Gold D1 09.05.2019

Obecna konsolidacja służy jako okazja do stopniowego budowania strategicznej pozycji w złocie” – podaje bank w nocie. Analitycy wskazują jednak w nocie, że nadal sytuacja będzie klarować się na dniach, podczas gdy oczy inwestorów będą skierowane na FED, które będzie miało istotny wpływ na dalsze kształtowanie się ceny metalu szlachetnego. Dodatkowo, nadal badany jest fizyczny popyt na metal poza granicami Chin, który na chwilę obecną wydaje się być słaby. To zdecydowanie nie sprzyja dalszym wzrostom cen.

Ostatnią poruszaną kwestią w krótkiej nocie jest działalność banku centralnego, która jest kolejnym źródłem wsparcia dla złota – silny zakup netto dostrzegany jest od 2018 roku i został rozszerzony na ten rok.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here