Naga MarketskryptowalutWedług nieoficjalnych doniesień szwajcarskie przedsiębiorstwo finansowe – UBS zamierza dać swoim zamożnym klientom możliwość inwestycji w kryptowaluty. Plany te podobno znajdują się na wczesnym etapie przygotowań. Osoby zaznajomione ze sprawą zdradziły, że firma ta bada kilka alternatyw. Wszystko to w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie tą klasą aktywów. 

  • Ze względu na rosnące zainteresowanie kryptowalutami UBS rzekomo zamierza przygotować usługi związane z kryptowalutami
  • Z uwagi na duże wahania, jakie zachodzą na rynku cyfrowych aktywów, przedsiębiorstwo to ograniczy swoją nową ofertę do dużych klientów
  • Według źródeł zaznajomionych ze sprawą firma ta obawia się, że straci interesariuszy, jeśli nie podejmie żadnych działań ukierunkowanych na wirtualne waluty

UBS i kryptowaluty

Globalna firma świadcząca usługi finansowe w ponad 50 krajach – UBS zamierza zaoferować swoim zamożnym klientom inwestycje w kryptowaluty. Informacja ta pochodzi od osób zaznajomionych ze sprawą, które chcę zachować anonimowość. Doniesienia te, jako pierwsze pojawiły się na łamach BNN Bloomberg. Przedsiębiorstwo to rzekomo bada kilka alternatyw dla oferowania tej klasy aktywów. Co więcej, obawia się, że straci klientów, jeśli nie podejmie kluczowych działań.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na czele UBS stoi Ralph Hamers, który  znany jest z roli silnego lidera w zakresie cyfryzacji oraz automatyzacji. W tym roku podkreślił on potrzebę spełnienia cyfrowych oczekiwań klientów. Niektórzy chwalą go za modernizację, a także chęć dążenia do zysków. Inni z kolei krytykują, odnosząc się do jego kadencji w ING Group, gdzie pracował na stanowisku dyrektora generalnego od 2013 do 2020 roku. Bank ten został bowiem oskarżony o nieprzestrzeganie przepisów dotyczących przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy. Prokurator podkreślił wówczas, że nie znalazł wystarczających dowodów na to, by postawić zarzuty karne kierownictwu oraz innym osobom z tej firmy. Dlatego też nałożono na nią tylko grzywnę w wysokości 775 milionów euro.

Atak na bitcoina (BTC)

Nie tak dawno główny ekonomista z UBS – Paul Donovan mocno skrytykował najstarszą kryptowalutę. Zwrócił on uwagę między innymi na jej silne wahania cenowe. W jego argumentach przeciwko bitcoinowi znalazło się również to, iż jest on szkodliwy dla środowiska ze względu na duże zużycie energii przy wydobyciu BTC.

Ekonomista ten stwierdził ponadto, że kryptowaluta ta nie jest dostępna dla grup mniejszościowych, które mają ograniczoną możliwość korzystania z Internetu.

Autor poleca również:

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWIG20 przy ważnym oporze – analiza techniczna polskiego indeksu
Następny artykułBlok po 22 – 11 maja 2021: EUR/USD, Złoto
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here