Naga MarketsLogo banku UBS na budynkuW momencie gdy zdecydowana większość banków inwestycyjnych prześciga się w swoich spadkowych prognozach kursu funta szterlinga, czekając na spadki nawet poniżej 1,20, to zdaniem analityków UBS notowania nie powinny pokonać tego granicznego pułapu ani przed, ani po marcowej dacie będącej momentem ostatecznego Brexitu, rozwodu UK ze Zjednoczoną Europą. Dodatkowo zespół ekonomistów instytucji sugeruje, że deprecjacja do tak niskich poziomów powinna być wykorzystana do zakupów waluty p korzystnych cenach.


GBP/USD – 1,20 „magicznym numerem”, którego nie da się pokonać

Nawet w obliczu „twardego Brexitu” bez porozumienia na linii UK i UE, UBS nie spodziewa się spadku GBP/USD poniżej strefy 1,20. Kurs zatrzymywał się w tym miejscu ponad 2 lata temu po flash crashu GBP z października 2016. Zanim cena ponownie dotrze tak nisko, funt szterling musiałby stracić na wartości kolejne siedem procent.

Kurs funta GBP z zaznaczonymi ważnymi poziomami
UBS nie spodziewa się zejścia ceny GBP/USD poniżej poziomu 1,20 w obliczu Brexitu

Nie zmienia to faktu, że w tym momencie pozycjonowanie inwestorów na GBP jest najbardziej niedźwiedzie od ponad 2 lat. W momencie gdy wszyscy zdają się wyprzedawać funta, duże banki inwestycyjne oraz fundusze zaczynają coraz śmielej obstawiać na jego co najmniej krótkoterminowe odbicie po deprecjacji wynoszącej ponad jeden procent na przestrzeni zeszłego tygodnia. Biorąc jednak pod uwagę rosnącą niepewność polityczną jest to zagranie co najmniej ryzykowne.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here