Naga MarketsOsłabienie dolara w styczniu przyczyniło się do zauważalnego odbicia kursu AUD czy NZD na rynku – zauważa UBS. Jednak zdaniem analityków banku, słabszy dolar nie jest jedynym czynnikiem, który będzie wspomagał price action tych walut w kolejnych tygodniach…


Zarówno dolar australijki jak i dolar nowozelandzki zaliczane są do grupy walut surowcowych – szczególnie wrażliwych na zmiany w poziomie cen surowców przemysłowych. W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami zauważalnych wzrostów na tym rynku choć, jak przekonują analitycy UBS, AUD nie odzwierciedliło jeszcze w pełni ruchu jaki nastąpił choćby na wykresie rud żelaza.

W trakcie ostatniego boomu żelazowego w latach 2010-2012 ceny tego surowca choć stanowiły jeden z czynników wpływający na aprecjację AUD, to siła tego wpływu była relatywnie niewielka – czytamy w dzisiejszym raporcie UBS. Wzrost cen żelaza, głównego towaru eksportowego Australii oznacza, że przychody z handlu powinny zniwelować niekorzystny dla AUD spread w stopach procentowych. W międzyczasie, nadwyżka handlowa Australii w 2017 może należeć do najwyższych w historii co powoduje, że bardzo prawdopodobnym jest iż sytuacja na rynku surowcó determinować będzie kształt wykresu AUD/USD.

Komentarze makroekonomiczne, raporty walutowe, rekomendacje i analizy. To wszystko znajduje się w aktualizowanej bazie FxWatcher. Skorzystaj z darmowego okresu próbnego  i wykorzystaj przewagę na rynku!

W związku z tym, obecne prognozy dotyczące cen surowców oraz wysokości nadwyżki handlowej powinny zniwelować gołębii ton Reserve Bank of Australia. Po nieco słabszym pod względem rozwoju PKB trzecim kwartale minionego roku, RBA może zdecydować się na okrojenie swoich wcześniejszych prognoz dotyczących wysokości PKB oraz zmian w poziomie CPI. Mimo to, biorąc pod uwagę pozytywne informacje płynące do nas z australijskiego rynku nieruchomości oraz większe zaangażowanie inwestorów w kraju, wydźwięk jutrzejszej decyzji RBA ma szansę być umiarkowanie gołębii.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDanske Bank prognozuje wzrosty EURGBP i ruch boczny EURUSD
Następny artykułCiech mierzy się z kluczowym oporem
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here