Naga MarketsUBS, wiodący globalny podmiot w sektorze Wealth Management, oczekuje, że w roku 2021 gospodarka i zyski przedsiębiorstw powrócą do poziomów sprzed pandemii po bieżącym, bezprecedensowym roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
UBS oczekuje, że w roku 2021 gospodarka i zyski przedsiębiorstw powrócą do poziomów sprzed pandemii

Według prognozy na następny rok („Year Ahead”) publikowanej przez główne biuro inwestycyjne UBS Global Wealth Management, w scenariuszu bazowym, połączenie działań fiskalnych, utrzymujących się niskich stóp procentowych i pojawienie się na rynku szczepionki powinno przynieść ponadprzeciętne zwroty dla małych i średnich przedsiębiorstw, wybranych akcji z sektora finansowego i energetycznego oraz firm z sektorów przemysłowych i dóbr luksusowych.

Główne rekomendacje zamieszczone w raporcie to m.in.:

• Dywersyfikacja portfeli inwestycyjnych na nadchodzący okres, zwiększająca udział akcji i wychodząca poza odporne, duże firmy amerykańskie, które dominowały w 2020 roku. Inwestorzy powinni myśleć globalnie, szukać potencjału w przedsiębiorstwach, które będą nadrabiać zaległości i stawiać na nowych liderów w dłuższej perspektywie.

• Dywersyfikacja poprzez wychodzenie poza niskooprocentowane depozyty gotówkowe i obligacje, jak również szukanie zysków z obligacji skarbowych denominowanych w dolarach amerykańskich na rynkach wschodzących, z azjatyckich wysokooprocentowanych obligacji oraz z wybranych obligacji typu crossover, będących na granicy między papierami inwestycyjnymi i spekulacyjnymi.

• Przygotowanie się na słabszego dolara amerykańskiego. Inwestorzy powinni dokonać dywersyfikacji w ramach walut krajów G10 lub wybranych walut rynków wschodzących i złota.

Rynek prywatny i zrównoważone inwestycje mogą stanowić cenne uzupełnienie portfeli inwestorów. Wchodząc w 2021 rok, UBS nadal preferuje inwestycje w zrównoważony rozwój dla klientów prywatnych inwestujących globalnie.

Mark Haefele, Chief Investment Officer w UBS Global Wealth Management, podkreśla: „Uważamy, że rok 2021 będzie „rokiem odnowy”. Powrót wzrostu gospodarczego, ekspansywna polityka fiskalna i monetarna oraz zmiany przywódców politycznych oznaczają, że w 2021 roku powinniśmy się spodziewać nowych liderów na rynku. Patrząc poza nadchodzący rok, inwestorzy powinni również brać pod uwagę sektory przechodzące transformację technologiczną. Mijająca dekada skupiała się na inwestycjach w same technologie. Sądzimy, że w rozpoczynającej się dekadzie należy się skoncentrować na inwestycjach w firmy, które zamierzają podważyć status quo w innych branżach”.
Kolejny wielki przełom.

W perspektywie następnej dekady inwestorzy stoją w obliczu świata bardziej zadłużonego, głębiej podzielonego, bardziej lokalnego, ale także bardziej cyfrowego i, pod pewnymi względami, bardziej zrównoważonego.

Z punktu widzenia inwestycyjnego korzystne mogą być kierunki rozwoju przyspieszone przez pandemię COVID-19, które pomogą tworzyć nową, odnawialną przyszłość, szczególnie w sektorach przechodzących gwałtowne przemiany technologiczne. Niezależnie od tego, czy będzie to przejście na gospodarkę zeroemisyjną, zwiększone zapotrzebowanie na bardziej efektywny i holistyczny system opieki zdrowotnej, czy też dążenie do dalszej cyfryzacji usług finansowych, oczekuje się, że firmy podlegające tym trendom osiągną w dłuższej perspektywie ponadprzeciętny wzrost. Do 2035 roku samo przejście na 5G powinno stworzyć 13,2 bln USD ekonomicznej wartości dodanej.

Analiza scenariuszy

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAkcje Tesli w górę dzięki dołączeniu do S&P 500. To sygnał bessy, twierdzą eksperci
Następny artykułImage Power S.A.: Piotr Figarski wiceprezesem zarządu
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here