Naga MarketsSzwajcarski UBS odnotował w drugim kwartale 2018 roku silniejszy niż oczekiwano, bo aż 12-procentowy wzrost zysków przed opodatkowaniem. Do tak znacznej aprecjacji zysków przyczynił się jego bank inwestycyjny, ale w podstawowych operacjach zarządzania majątkiem doszło do odpływu środków pieniężnych netto, a bank ostrzegł przed globalnym handlem i napięciami geopolitycznymi, które zmniejszały zaufanie inwestorów.


Zysk brutto UBS w okresie trzech miesięcy od kwietnia do czerwca wyniósł 1,68 mld CHF, czyli znacznie więcej niż oczekiwali analitycy (1,4 mld CHF). Warto także przypomnieć, że w analogicznym okresie roku ubiegłego zysk brutto wyniósł 1,5 mld CHF.

Te artykuły również Cię zainteresują
UBS przeprowadził w 2012 r. gruntowną restrukturyzację, której celem było skoncentrowanie się na zarządzaniu majątkiem i ograniczeniu działalności w zakresie bankowości inwestycyjnej. Okazuje się jednak, że mimo to, z powodu obaw o perspektywy rozwoju banku w warunkach silnej konkurencji, w ciagu ostatnich dwóch lat jego wyniki na giełdzie nie były najlepsze.

W swoim wtorkowym oświadczeniu UBS ostrzegł, że podczas gdy światowy wzrost gospodarczy będzie wspierał rynki finansowe, “utrzymujące się napięcia geopolityczne i rosnący protekcjonizm osłabiły zaufanie inwestorów i nadal stanowią zagrożenie”. Ponadto zauważył, że “zmienność na rynkach pozostaje ogólnie ograniczona, co zazwyczaj w mniejszym stopniu sprzyja działalności klientów”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBMW akceptuje kryptowaluty
Następny artykułBitcoin pokonuje $8 tysięcy i odwraca trend spadkowy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here