Naga MarketsZdrowa korekta na wykresie oraz prognozy spadków cen ropy naftowej to główne czynniki długich pozycji na dwóch parach walutowych do których namawiają analitycy UBS. Bank kupuje opcje call na oba instrumenty tłumacząc swój pogląd na wykresu obu par. 


Rozpoczęta jeszcze w styczniu korekta spadkowa na AUDUSD była dynamiczna choć potrzebna – przekonują analitycy UBS w swoim dzisiejszym raporcie walutowym. Para znalazła wsparcie w rejonie 0,7750 – tuż nad zniesieniem 61,8 ostatniego impulsu wzrostowego.

Dolar australijski pozostaje zależny od tempa globalnego wzrostu gospodarczego, które w ostatnim czasie się poprawia. Pomimo pięciu podwyżek Fed i dwóch cięć stóp procentowych przez RBA w ostatnich trzech latach australijska waluta zdołała się umocnić względem USD. Sądzimy, że ta tendencja się utrzyma przez większość tego roku – czytamy w publikacji UBS.

Odbierz najnowszy Big Bank Report

Po zakończonej korekcie na AUDUSD podobna przecena przydałaby się rynkowi ropy naftowej – uważa bank. W styczniu ceny WT sięgnęły poziomów ostatni raz widzianych w 2014 roku. Postępujące spadki na wykresie ropy mogą potrwać przez kilka a nawet kilkanaście następnych dni. Uważamy, że test okolic $50 jest nieunikniony – przekonują analitycy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here