Naga MarketsLogo banku UBS na budynkuOstatnie informacje dotyczące potencjalne fuzji niemieckich banków – Deutsche Banku oraz Commerzbanku są coraz to bardziej zawiłe oraz niejasne. Z jednej strony z obecną sytuacją niemieckiego sektora bankowego trzeba coś zrobić – i to szybko. Z drugiej zaś coraz częściej słychać o tym, że Commerzbank nie jest do końca przekonane oraz zadowolone z możliwości połączenia z Deutsche Bankiem. Wniosek dyrektora generalnego banku UBS? “Niemcy odwlekają to co nieuniknione”. 


Ciężko nadarzyć za aktualnymi zmianami dotyczącymi sytuacji sektora bankowego w Niemczech. I nic w tym dziwnego – w ciągu ledwie miesiąca czasu Deutsche Bank oraz Commerzbank kilkukrotnie zmieniały swoje zdanie oraz nastawienie co do potencjalnej fuzji, o której w tym momencie najgłośniej od kilku lat. Jednak nieważne co dalej stanie się zarówno z tymi konkretnymi bankami – jak i całością sektora bankowego w Niemczech – dyrektor generalny banku UBS, Sergio Ermotti uważa, że to tylko odwlekanie tego co nieuniknione.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również:Kulisy fuzji Deutsche Banku i Commerzbanku. Połączenie nie takie pewne?

Sergio Ermotti, dyrektor jednego z najważniejszych banków inwestycyjnych na świecie uważa, że konsolidacja w europejskim sektorze bankowym pozostaje nieunikniona – a obecne ruchy naprawcze niemieckiego sektora tylko wstrzymują debatę na ten temat. Odwlekanie nie ma jednak większego sensu – ponieważ sektor bankowy nie radzi sobie dobrze, a nierentowność banków to nie jest jedynie problem w Niemczech. Dlatego według niego – fuzja Deutsche-Commerzbanku tylko opóźnia reorganizację sektora, nad którym trzeba skupić się już teraz. Do tego trzeba dodać, że bankom wcale nie spieszy się z fuzją i stale staje coś na przeszkodzie, aby kontynuować rozmowy dotyczące połączenia.

Może Cię zainteresować: JPMorgan: Deutsche Bank najgorszym bankiem inwestycyjnym w Europie?

To, czy dojdzie do fuzji tego, lub innego dnia pomiędzy niemieckimi bankami – nie ma większego znaczenia – Europa zmierza do tego, aby naprawić strukturę sektora bankowego, jednak czas w tym wypadku ma znaczenie. “Z mojego punktu widzenia fakt, że (Deutsche Bank i Commerzbank) rozmawiają, wskazuje na to, że możliwość połączenia jest bardziej realna jednak konsekwencje (zaprzestania rozmów – przedłużania) z mojego punktu widzenia są tylko opóźnieniem nieuniknionego rezultatu – finalnego dojścia do porozumienia.

Do porozumienia według Sergio Ermotti’ego dojdzie – a czas, który banki tracą na przedłużanie rozmów to starta dla całości Europy – ponieważ takich konsolidacji będzie znacznie więcej – a obecna, niemieckich banków będzie wiele znaczyła dla przyszłych połączeń i przejęć.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here