Naga MarketsW dzisiejszym komentarzu makroekonomicznym, ekonomiści UBS przyglądają się ostatniemu posiedzeniu FOMC. Pomimo tego, że rynki obawiały się tego jak głosować będą członkowie Komitetu, którzy zasiadali w jego gronie po raz pierwszy, to wyniki nie przyniosły ze sobą żadnych kontrowersji:

„Zakładając, że zeszłotygodniowe głosowanie FOMC warto jeszcze analizować, trzy nowe twarze w strukturze Komitetu nie były w stanie zakołysać łodzią amerykańskiej polityki monetarnej. Stanley Fisher oraz Leal Braindard (oboje powołani, aby wypełnić puste miejsca gubernatorów FED) oraz Loretta Mester (zastępująca Sandrę Pianalto na stanowisko Prezesa FEDu z Cleveland) potwierdzili jednogłośnie i bez różnicy zdań ścieżkę najnowszych działań politycznych FOMC”W przypadku dots’ów również nie byliśmy świadkami żadnych poważniejszych odchyleń – zmiana warty nie zwiastuje więc rewolucji w dotychczasowym sposobie myślenia FEDu. Oczywiście nie jest to jeszcze ostatnie słowo w tej sprawie. Zważywszy, że Brainard nie mógł na czas przygotować odpowiednich prognoz – zaprzysiężony został bowiem na kilka dni przed posiedzeniem.

Brak jakiejkolwiek niespodzianki ze strony Komitetu oznacza, że obecne środowisko FX o bardzo niskiej zmienność będzie poszerzało się jeszcze bardziej. Potencjalnie do momentu kolejnej rundy prognostycznej Banku Rezerw Federalnych, która będzie miała miejsce za trzy miesiące. Inwestorzy Forex już chyba pogodzili się z faktem, że na pozytywne zmiany w zakresie zmienności trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here