Naga MarketsW trakcie wtorkowej sesji EUR/USD pozostaje pod wyraźną presją niedźwiedzi testując okolice 1,1800. Analitycy UBS kolejny raz dzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat rynku walutowego. Dziś pod lupę wzięli EUR/USD, AUD/USD oraz NZD/USD. 


EUR/USD

Euro osłabia się po weekendowych wyborach w Niemczech, które nie przyniosły największej gospodarce Europy większościowego rządu. Przebijając linię trendu wzrostowego w okolicy 1,1865/60 EUR/USD otwiera drogę do dalszych spadków. Podażowa presja na EUR wzmaga się, gdy Północnokoreański minister spraw zagranicznych straszy atakiem na Stany Zjednoczone. Wspólna waluta traci zatem zarówno w stosunku do JPY jak i CHF.

EUR pozostaje w naszej opinii silną walutą. Gospodarka Europy działa coraz lepiej w związku z czym EBC będzie zmierzało do normalizacji polityki monetarnej w strefie. Krótkoterminowo jednak obstawiamy dalsze spadki spowodowane głównie sytuacją techniczną i wzmożoną niepewnością polityczną – przekonują analitycy UBS.

Wsparcia: 1.1760/1.1730

Opory: 1.1830/1.1865/1.1930

AUD/USD

AUD na początku tego tygodnia utknęło w dość wąskim przedziale zmienności, który wydaje się być pokonany przez dzisiejsze spadki. Sentyment rynku wyraźnie preferuje krótkie pozycje i nie warto sprzeciwiać się jego sile. Dopóki cena nie powróci powyżej 0,8000 warto zagrywać shorty – czytamy w dzisiejszej publikacji banku.

Sprawdź resztę propozycji UBS>>>

Wsparcia: 0.7900/0.7870/0.7800

Opory: 0.7920/0.7950/0.8010

NZD/USD

Para kontynuuje wyprzedaż zapoczątkowaną nieoczekiwanymi wynikami wyborów parlamentarnych w Nowej Zelandii. Podobnie jak w przypadku Niemiec – również i tutaj nie wybrano większościowego rządu, a nerwowe poszukiwanie koalicjantów przez dwie najpopularniejsze partie zwiększa poziom ryzyka politycznego.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Kombinacja awersji do ryzyka, politycznej niepewności oraz przypuszczeń co do możliwej gołębiej niespodzianki ze strony RBNZ powoduje, że jak na razie odradzamy wejście w długie pozycje. Z drugiej jednak strony NZD/USD znajduje się coraz bliżej kluczowego wsparcia na wykresie.Wsparcia: 0,7130/0,7060

Opory: 0,7280/0,7350tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin: Okazja inwestycyjna czy bańka spekulacyjna?
Następny artykułTrading Ichimoku – EURGBP, GBPUSD, USDCAD – 26 września 2017
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here