Naga MarketsOd czasu ostatniego przeglądu instrumentów dla strategii TDiS oraz webinaru pojawił się jeden sygnał sprzedażowy na GBPAUD. Było to w dzień wolny od pracy, 15-go sierpnia. Osobiście nie rozgrywałem go, ale uważam, że jest warty omówienia. Poza tym na rynku nie dzieje się zbyt wiele.

GBPAUD

Jak widać na wykresie 4-godzinnym, kurs GBPAUD znajduje się w trendzie spadkowym, gdzie pojawiła się korekta ostatniego impulsu, która zaprowadziła notowania do strefy zniesienia 33-66%.

Z kolei na wykresie 30-minutowym widzimy jak notowania przetestowały górną barierę strefy oporu (66%), jednak kupujący nie zdołali jej pokonać, co doprowadziło do załamania sekwencji rosnących dołków i szczytów.

Sygnał sprzedażowy powstał w momencie wyznaczenia niższego dołka, po zamknięciu świecy oznaczonej ceną. Przy podstawowej metodzie prowadzenia pozycji, część zysków byłaby już zaksięgowana, a część zabezpieczona na break-even. Natomiast na webinarze wspominałem też o dwóch innych metodach. Więcej można o nich poczytać pod linkiem.

AUDCAD

Na parze walutowej AUDCAD panuje trend spadkowy. Obecnie korekta ostatniego impulsu znajduje się w strefie oporu (zniesienie 33-66%), bliżej górnej krawędzi tej strefy, co może skłaniać do poszukiwania okazji sprzedażowych. Podobnie sytuacja wygląda na AUDUSD.

Strategię price action Tylko Dołki i Szczyty możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty.

USDJPY

Na parze walutowej USDJPY po wybiciu nowych minimów kontynuowany jest krótkoterminowy trend spadkowy. Potencjalne zakończenie korekty można wykorzystać do zajęcia pozycji krótkiej.

Złoto

Korekta kursu złota zbliża się do 66% zniesienia ostatniego impulsu. Można szukać tu okazji do sprzedaży po silnym sygnale. Jednakże po zamknięciu notowań na wykresie 4-godzinnym ponad 66% zniesieniem, złoto wypadnie z listy obserwacyjnej.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here