Naga MarketsUbezpieczenie wypadkowe w Niemczech – krótki poradnik dla osób mieszkających za granicą
fot. materiały prasowe
Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków jest niezwykle ważne. Niestety, różne sytuacje mogą nas spotkać w czasie pobytu za granicą, często zupełnie niezależnie od naszej woli lub winy. Jak wskazują statystyki – ponad połowa wypadków zdarza się poza pracą – gdy przebywamy we własnym miejscu zamieszkania, jeździmy samochodem lub podróżujemy w celach prywatnych. Wówczas, standardowe ubezpieczenie zdrowotne (obejmujące osoby zatrudnione na umowę o pracę oraz prowadzące firmę) nie pokrywa poniesionych strat i kosztów. Jeśli zastanawiasz się nad możliwością wykupienia ubezpieczenia wypadkowe – poniżej podpowiadamy na czym dokładnie polega oraz jak się do tego zabrać.

Ubezpieczenie wypadkowe – wybór prywatnej firmy ubezpieczeniowej

Prywatne ubezpieczenie wypadkowe jest dedykowane dla tych osób, których nie obejmuje ubezpieczenie ustawowe. Dotyczy to między innymi osób prowadzących własną firmę. W ich przypadku najlepszym rozwiązaniem jest nawiązanie umowy z prywatną agencją ubezpieczeniową.

Co dokładnie obejmuje ubezpieczenie wypadkowe? Dotyczy ono wszelkich zdarzeń nagłych zachodzących poza miejscem i czasem pracy. Wliczają się w to sytuacje zachodzące: w domu, na zakupach, podczas wakacji, w czasie wolnym oraz liczne inne.

Zakres ochrony jest bardzo szeroki, obejmuje zarówno wypadki powodujące mniejszy lub większy uszczerbek na zdrowiu, konieczność hospitalizacji, rehabilitacji, kalectwo, niepełnosprawność lub nawet śmierć. W ich przypadku przysługuje odszkodowanie o ustalonej wysokości lub emerytura.

Najwyższy poziom odszkodowania przysługuje w przypadku śmierci oraz utraty narządu wzroku. Odszkodowanie dla poszczególnych części organizmu wynosi od 2% (w przypadku palca u nogi) do 70% (w przypadku ręki).

Ubezpieczenie wypadkowe w Niemczech – potencjalne świadczenia

Cena opłat za ubezpieczenie wypadkowe w Niemczech może być różna. Również suma samego ubezpieczenia ustalana jest indywidualnie. Niemniej, jej wysokość powinna być 5 lub 6-krotnie większa od naszego rocznego dochodu.

Przystępując do umowy, ustalane są również: wysokość renty wypadkowej (w razie przyznania, wypłacanej co miesiąc), kwoty chorobowe, kwoty za pobyt w szpitalu, koszty potencjalnych operacji i inne.

Ubezpieczenie wypadkowe – Niemcy

Świadczenia wypłacane w ramach ubezpieczenia wypadkowego mogą znacząco ułatwić nam powrót do zdrowia w przypadku wystąpienia sytuacji nieprzewidzianych. Uzyskamy pieniądze potrzebne do wyzdrowienia, będziemy otrzymywać świadczenia finansowe pomimo rehabilitacji lub dłuższym pobycie w szpitalu. W przypadku niezwykłe ciężkich i drastycznych urazów – otrzymamy natychmiastową wypłatę odpowiednich środków, a w sytuacjach najtrudniejszych – przyznana nam zostanie renta wypłacana do końca życia.

Z ubezpieczenia wypadkowe skorzystać powinny przede wszystkim osoby na stałe mieszkające na terenie Niemiec, zatrudnione lub prowadzące własną działalność gospodarczą.

Artykuł partneraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here