Naga MarketsUbezpieczenie turystyczne – co powinno obejmowaćWyjeżdżając w podróż, warto zadbać o ubezpieczenie – w końcu nigdy nie wiesz, co się wydarzy. Zanim wykupisz ubezpieczenie turystyczne, sprawdź dokładnie, na jakie świadczenia możesz liczyć.

Skręcona kostka podczas wycieczki, niefortunny wypadek w sklepie z pamiątkami czy zagubienie bagażu. Nieprzewidziane wydarzenia w podróży potrafią skutecznie zepsuć urlop, szczególnie gdy znajdujesz się daleko od domu i nie znasz języka, w którym mówią tubylcy.

Dobre ubezpieczenie turystyczne, czyli jakie?

Epidemia koronawirusa sporo zmieniła w turystyce. Raczej odradza się dalekie podróże, więc tym chętniej odkrywamy Polskę. Myli się ten, kto uważa, że ubezpieczenie turystyczne nie jest potrzebne podczas wyjazdów krajowych. Przecież wypadki zdarzają się wszędzie. Ciekawą opcją jest oferowane przez NN ubezpieczenie turystyczne, które działa również, gdy w trakcie wyjazdu zarazisz się koronawirusem. Tak, istnieją już takie polisy. Wirus to niewidzialny wróg – nie musisz wyjeżdżać za granicę, by się zarazić.

Jak działa ubezpieczenie uwzględniające zachorowanie na COVID-19?

Założenia ubezpieczyciela są proste – jeśli stosowałeś się do obowiązujących wytycznych, czyli w miejscach publicznych nosiłeś maseczkę, nie brałeś udziału w zgromadzeniach, które przekraczały dopuszczalną liczbę osób, i mimo to zachorujesz na COVID-19 na urlopie, otrzymasz odszkodowanie i będziesz mógł skorzystać z pomocy świadczonej przez assistance. Zatem gdy na krajowych wczasach zarazisz się koronawirusem i np. będziesz wymagał hospitalizacji, to będzie to traktowane podobnie jak skręcenie nogi podczas spaceru po Krupówkach.

Ubezpieczenie na podróże zagraniczne

W przypadku zagranicznych wojaży z pewnością najważniejsze jest ubezpieczenie na wypadek leczenia za granicą. Są takie kraje, w których koszty transportu, leczenia czy zabiegów są astronomiczne. Dlatego zanim udasz się w podróż życia, dokładnie sprawdź, jak wysokie powinno być Twoje ubezpieczenie turystyczne, aby w razie potrzeby pokryło ono wszystkie koszty wynikające z nieszczęśliwego zdarzenia.

Dobre ubezpieczenie dla turysty obejmuje również pomoc w sytuacji, gdy zaginie bagaż. Dobrze, jeśli możesz liczyć na szybką wypłatę środków finansowych na bieżące zakupy – to z pewnością przyda się w takiej sytuacji.

Jeśli jedziesz za granicę uprawiać sport, sprawdź, czy Twoja ulubiona dyscyplina nie wymaga wykupienia dodatkowego pakietu. Niektóre dyscypliny sportu obarczone są większym ryzykiem kontuzji, dlatego wyższa kwota za ubezpieczenie jest rzeczą naturalną.

Warto wybrać ubezpieczenie turystyczne, które zawiera również OC. Wówczas, gdy niechcący wyrządzisz szkodę, nie będziesz zmuszony odpowiadać za nią finansowo. Oprócz OC polisa powinna obejmować też pomoc praktyczną, abyś mógł w razie potrzeby zasięgnąć telefonicznie pomocy prawnika czy tłumacza. Takie wsparcie w podróży jest bardzo ważne, szczególnie gdy nie znasz prawa i języka kraju, do którego jedziesz.

Artykuł partneraConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here