Naga Markets

Ubezpieczenie domu - na co zwracać uwagęDom to dla zdecydowanej większości ludzi jedna z najważniejszych inwestycji. Ze względu na jej wagę warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie. Z tego tekstu dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia domu.

Ubezpieczenie domu. Dlaczego warto o nie zadbać

Ubezpieczenie domu do bardzo ważna polisa, która pomoże Ci ochronić Twój budżet na wypadek zaistnienia niespodziewanych sytuacji takich jak kradzież z włamaniem, pożar, zalanie itp. Pamiętaj, że nigdy nie wiesz, co się wydarzy, a los bywa kapryśny. W przypadku, gdy dojdzie do zdarzenia opisanego w polisie i w jego skutek odniesiesz szkody, ubezpieczyciel wypłaci Ci należne środki, które pomogą w likwidacji negatywnych skutków zaistniałej sytuacji.

Jak wybrać odpowiednią polisę?

Wybór odpowiedniej polisy domu powinien być poprzedzony dokładnym sprawdzeniem jej warunków. Najważniejsze aspekty, na które warto zwrócić uwagę to:

● Zakres ubezpieczenia

Zanim podpiszesz umowę, upewnij się, że polisa gwarantuje kompletną ochronę majątku oraz maksymalnie go zabezpiecza. Zwróć uwagę na zapisy dotyczące ubezpieczenia murów oraz innych elementów stałych (podłogi, okna, drzwi, szafy wnękowe, zabudowa kuchenna). Niektóre polisy chronią również meble, sprzęty AGD i RTV. Zasada w tej kwestii jest bardzo prosta – im większy zakres ubezpieczenia, tym dla Ciebie lepiej.

● Suma ubezpieczenia

Zakres polisy jest ważny, ale nie powinieneś również ignorować sumy ubezpieczenia, która powinna odpowiadać wartości mienia, które chcesz ubezpieczyć. Suma ubezpieczenia to maksymalna kwota jaką zakład ubezpieczeń może wypłacić z tytułu zdarzenia.

● Wyłączenia od odpowiedzialności

W tym momencie powinieneś się zatrzymać i dokładnie przejrzeć OWU, czyli Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Znajdziesz tu wszystkie informacje o dokładnym zakresie ochrony, a co najważniejsze o ewentualnych wyłączeniach o odpowiedzialności. Chodzi o sytuacje, gdy ubezpieczyciel ma prawo odmówić Ci wypłacenia odszkodowania. W OWU powinny być szczegółowo opisane warunki takiego wyłączenia. Lepiej zapoznać się z nimi wcześniej niż potem mocno się zdziwić.

● Wysokość składki

Wbrew obiegowej opinii ubezpieczenie domu nie jest kosztowne i zazwyczaj nie przekracza 400 zł rocznie. Pamiętaj, że im szerszy zakres ochrony, tym wyższa składka. Miej to na uwadze przy „tworzeniu” polisy skrojonej na miarę.

Ubezpieczenie “DOM” w LINK4!

Ciekawą propozycją jest ubezpieczenie domu w LINK4. Klienci mogą liczyć na szeroki zakres ochrony na wypadek sytuacji takich jak: pożar, zalanie, kradzież z włamaniem, przepięcie itp. Co więcej, towarzystwo ubezpiecza również mieszkania i domy w budowie. W ramach polisy otrzymujesz też assistance, które w przypadku zdarzenia gwarantuje pomoc hydraulika, elektryka, ślusarza oraz innych fachowców.

NED

Ubezpieczanie domu. Kilka słów na koniec

Jak widzisz, ubezpieczenie domu to produkt, który powinien wybrać każdy właściciel nieruchomości mieszkalnej. Nieprzewidywalność losu jest bowiem tak duża, że nigdy nie wiesz, co Cię może spotkać. Z dobrze dobranym ubezpieczeniem zyskasz niezbędną gwarancję pomocy finansowej i innej oraz nie będziesz już musiał martwić się i zadawać sobie pytania „A co będzie, jeśli…?”. Śpij spokojnie z odpowiednim ubezpieczeniem domu.

Ubezpieczenie nieruchomości w LINK4. Szczegółowe informacje, w tym limity i wyłączenia, znajdziesz w OWU DOM na stronie www.link4.pl

Artykuł powstał we współpracy z LINK4.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here