Naga MarketsUber - akcje po raz pierwszy na amerykańskiej giełdzieUber wycenił minimalny poziom IPO na 45$ za jedną akcję. Przy cenie równej 45$, spółka byłaby wyceniana około 75,5 miliarda dolarów amerykańskich. Wtedy też jej kapitalizacja byłaby zbliżona do Caterpillar, a co za tym idzie, było by to jeno z największych IPO w historii. Jak się okazało wstępne szacunki zostały nieco przestrzelone. Jaka jest cena akcji Ubera?


Uber ma ma szansę pobić rekord

Po 5 latach od rozpoczęcia działalności, Uber świętował miliardowe użycie aplikacji. Aktualnie liczba przejazdów przekroczyła już 10 miliardów. W tej chwili Uber działa w 63 krajach, a liczba kierowców zbliża się do 4 milionów. Jak wynika z analiz, w ostatnim roku użytkownicy aplikacji wydali za jej pośrednictwem na przejazdy około 50 miliardów dolarów USA. IPO zostało zaplanowane na 10 maja.

Zobacz również : Uber: IPO Ubera wreszcie się zbliża! Jesteś gotowy?

Jaka jest cena akcji?

Spółka Kurs otwarcia Kurs zamknięcia
Uber 42$ 41,57$

Ostatecznie akcje Ubera ruszyły z ceną 42$, czyli o 3$ mniej niż oczekiwała tego spółka. Początek sesji przebiegał pod kątem wzrostów, w pewnej chwili udało się nawet zahaczyć o poziom 45$, którego oczekiwali analitycy. Ostatecznie sesja 10 maja zakończyła się na minusie. Kurs zamknięcia wyniósł 41,57$. Co dalej? Na razie z analizą techniczną na spółce Uber będzie się trzeba wstrzymać, ponieważ jest to dopiero pierwsza sesja i brakuje punktów odniesienia.

Uber kurs akcji analiza techniczna
źródło: Tradingview

Zobacz także: Uber już na giełdzie – jakie debiuty czekają nas jeszcze w tym roku?

Czym jest IPO?

IPO to skrót od Initial Public Offering – jest to pierwsza oferta publiczna dotycząca określonych papierów wartościowych. Każda spółka akcyjna, której akcje są poddane obrotom na giełdzie, musi przejść procedurę dopuszczenia do handlu. Przy IPO ustalona zostaje wejściowa ceny akcji spółki. Jej ustalenie nie jest proste ponieważ akcje tej spółki jeszcze nigdy nie były dopuszczone do obrotu publicznego. Oczywiście czym wyższa cena, tym lepiej dla spółki, ponieważ może zebrać więcej pieniędzy od inwestorów. Z drugiej strony, zbyt wysoka cena może odstraszać, przez co nie znajdą się chętni na zakupy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here