Naga MarketsMoment na którzy czekali wszyscy – debiut (IPO) spółki UBER, która ma być lepszą wersją debiutującego niedawno Lyft’a. Jednak – inwestorzy nadal nie doczekali się ruszenia notowań na amerykańskiej giełdzie. I nic w tym dziwnego, kiedy 180 mln akcji trafiło na giełdę a każdy zainteresowany jest ich nabyciem. Uber nie jest wyjątkiem, ponieważ jak pokazuje historia, spółki takie jak Alibaba czy Spotify otworzyły się nawet.. dzień później.


Dokładnie 180 mln akcji spółki Uber czeka na trafienie na giełdę – kiedy spółka wycenia swoje akcje na 45 USD, wyceniając firmę w sumie – na 75,5 miliarda dolarów. Wycena jest jednak znacznie poniżej tego, czego niektórzy się spodziewali, ponieważ pierwotnie mowa była nawet o 120 miliardach dolarów.

Zobacz również: Uber debiutuje na giełdzie w USA. Rekordowe IPO o wartości niemal 100 mld dolarów

W tym momencie zapał inwestorów nieco opadł – jednak nadal oczekiwane jest otwarcie notowań spółki, która według dyrektora generalnego Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych (CEO) będzie miało miejsce późnym wieczorem.

Uber

Czyli spółka założona w 2009 roku, która zaczęła udostępniać przewozy za pomocą aplikacji łączącej kierowców z pasażerami. Podczas gdy większość ludzi kojarzy Ubera tylko z aplikacji przewozowej, spółka posiada jeszcze kilka innych gałęzi – taki jak coraz to bardziej rozpoznawalny Uber eats (firma dostarczająca żywność, która konkuruje z Grubhub i Deliveroo), New Mobility (usługa rowerów, skuterów i taksówek wodnych już działająca w kilku różnych krajach) oraz Uber Freight będąca przedsięwzięciem zapewniającym przewozy na żądanie dla przemysłu żeglugowego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDwóch Brytyjczyków zarobiło na Brexicie ponad 20 mld USD
Następny artykułKomentarz giełdowy – Co przyniesie poniedziałkowe otwarcie?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Szczecińskiego Klubu Inwestora „Trading Club Szczecin” oraz prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynku Forex. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych. Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here