Naga MarketsUber podwoił przychody, ale akcje spadły w handlu posesyjnymUber Technologies podał w środę swoje wyniki finansowe, gdzie widnieje informacja o podwojeniu przychodu w II kw. br. Inwestorzy sprzedawali jednak akcje w przedłużonym czasie sesji. Podczas regularnej sesji, Uber stracił prawie 2,3 proc. 

Zysk Ubera zasługą niezrealizowanych inwestycji

Zysk Ubera wynikał w dużej mierze z jego inwestycji. Bez nich firma straciła w kwartale ponad pół miliarda dolarów. Firma poinformowała również, że w ciągu kwartału miała 101 milionów aktywnych użytkowników platformy miesięcznie, co stanowi wzrost o 84% w ujęciu rocznym. Jest to jednak znacznie mniej niż oczekiwali analitycy (108,9 miliona).W sprawie wyników finansowych, dyrektor generalny Ubera Dara Khosrowshahi powiedziała, że rozwiązanie problemu z dopływem kierowców zmierza we właściwym kierunku. Powiedziała również, że popyt na przejazdy, na niektórych rynkach „wrócił do prawie normalnego” , ale podaż kierowców i ceny przejazdów oraz czas oczekiwania „pozostają powyżej naszego poziomu komfortu” w miejscach takich jak Nowy Jork, San Francisco i Los Angeles.

Jeśli chodzi o skutki wariantu Delta koronawirusa, Khosrowshahi powiedział„tam, gdzie widzieliśmy ograniczenia, widać było znaczące zmiany”. Jako przykład podał Australię, mówiąc, że biznes mobilności Ubera cierpi na zamknięciu miasta, ale firma dowożąca jedzenie widzi wtedy poprawę. W tym miejscu wkracza „zabezpieczenie” w postaci posiadania zarówno firmy przewozowej, jak i Uber Eats, powiedział.

Przychody wzrosły do 3,93 mld USD z 1,91 mld USD w analogicznym kwartale poprzedniego roku. Uber odnotował w drugim kwartale zysk netto w wysokości 1,1 mld USD, czyli 58 centów na akcję, głównie ze względu na niezrealizowane zyski z inwestycji w Didi Global Inc. oraz firmę Aurora zajmującą się autonomicznymi samochodami. 

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Akcje Ubera w trendzie spadkowym

Notowania Ubera pozostają w trendzie spadkowym, gdzie w tym tygodniu został wyznaczony, kolejny, niższy dołek. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, cena przekroczyła minima z maja 43,17 USD.

invest

Na koniec wczorajszej sesji za 1 akcję Ubera trzeba było zapłacić 41,81 USD. Jednakże, w rozszerzonym handlu po regularnej sesji spadek sięgał 11 proc., a zatem można spodziewać się dziś nowych minimów.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here